Byť bohatý po duchovnej stránke

Je ťažké žiť v dnešnej dobe plnej klamstiev, podrazov, klamania a podvádzania. Prečo myslíte, že začíname tak negatívne? Nie je to nami, pretože máme v sebe negativizmus, len sa vám snažíme zobraziť obraz skutočnosti, ako to vo svete chodí. Nedávať vám pred oči ružové okuliare, že vo svete si každý pomáha, každý s každým drží. Každý jeden jedinec na zemi v niečo verí, verí v úspech, verí v lásku, verí v porozumenie, verí v sám seba, alebo verí v Boha. Verí práve v neho, lebo verí, že ho dostane zo všetkého zlého, že mu odpustí. A v čo veríte vy ?

Chodíte do kostola?

Máloktorý mladý človek chodí každú nedeľu do kostola. Poznám to sama na sebe, nie vždy som si na to našla čas, buď som bola v práci, alebo som bola odcestovaná. Nie je vždy pravidlo, že v nedeľu sa nepracuje. Čo hovoríte na to chodiť pravidelne do kostola? Dá sa to? Je podľa vás nepotrebné chodiť tam, pritom veríte v Boha? Myslím si, že nie je treba. Keď veríte v Boha, nemusíte sedieť v kostole a hromadne sa modliť so všetkými starými ženami, ktoré sú pravidelnými návštevníčkami kostola a nedeľných omší. Stačí mať doma bibliu, ktorá sa teší v obľube aj dnes a občas si z nej niečo prečítať. Verte, či neverte určite vám raz za život skríži cestu tá starodávna kniha.

Cesty sa križujú

Odmalička nám naše pobožné staré mamy vtĺkali do hláv, že treba sa modliť, veriť v Boha a chodiť aj na sväté prijímanie. To však nemôžme robiť hriechy. Stačili jedno zahrešenie, keď sme spadli z bicykla a už sme nemohli na ďalšie sväté prijímanie. Bolo treba sa vyspovedať. Povedzte si, kto z vás aspoň raz nezahrešil a nešiel potom na spoveď? Cestu nám skrížili rôzne prekážky, ale verili sme, že sa dostaneme do neba. A veru dostaneme, stačí byť len bohatý po duchovnej stránke. Rozdávať okolo seba lásku a nezaškodí si prečítať aj krížové cesty. V nich zistíte, ako trpel Ježiš z lásky k nám. Stačí vysloviť nejaké modlitby a budete tam. Ešte však máte dlhú cestu na Zemi.