Chcete moderné LED žiarovky? Nemusíte byť vôbec bohatí!

To, že LED žiarovky sú najefektívnejším spôsobom svietenia, je už stará známa vec. Alebo nie? LED žiarovky prinášajú mnoho výhod a sú vhodné skutočne pre každého. Pýtate sa, prečo?

Určite si to ešte pamätáte. Prípadne, pokiaľ ste stále tak trochu tvrdohlaví, tak to stále aj zažívate. Prídete večer do miestnosti, stlačíte vypínač svetla a vaša stará halogénová žiarovka sa pomaly preberie k životu. Áno, aj toto je jedna z hlavných nevýhod, ktoré majú tradičné halogénové žiarovky, ktoré sú na trhu už desiatky rokov. Vy však chcete prísť do miestnosti a ihneď robiť veci, ktoré chcete, nie čakať niekoľko minút, kým sa vaša žiarovka prebudí k životu a konečne budete niečo vidieť. Alebo si spomeňte na situáciu, keď sa halogénová žiarovka vypáli a vy ju potrebujete ihneď vymeniť. Aj vtedy musíte niekoľko minút čakať, kým vychladne. Tu sa dostávame k ďalšej nevýhode halogénových žiaroviek, a to skutočnosti, že produkujú obrovské tepelné straty. A tie sa, bohužiaľ, neprejavujú len ako nežiaduce teplo, keď chcete žiarovku chytiť, ale aj ako zbytočne vysoká spotreba elektrickej energie. Dobre, dosť by bolo kritiky, pozrime sa na náhradu halogénov, ktorou sú LED žiarovky. Prečo sú tak ospevované?

Dokonalý zdroj svietenia?

Nazvať niečo dokonalým vyžaduje veľkú odvahu, LED žiarovky a LED panely však od dokonalosti skutočne ďaleko nemajú. V porovnaní s halogénovými žiarovkami majú niekoľkonásobne nižšiu spotrebu elektrickej energie, keďže produkujú minimálne tepelné straty. Svoju plnú svietivosť dosahujú ihneď po zasvietení, môžu byť veľmi malé a zároveň extrémne výkonné, sú veľmi odolné voči nárazom… A k tomu všetkému sú navyše aj lacné. Nie je tak žiadnym tajomstvom, že LED technológia je dnes najlepším riešením, ako svietiť. Svoje využitie nájde skutočne všade. V autách a iných dopravných prostriedkoch, vo verejných priestoroch, ale aj v domácnostiach. Napríklad taký LED – pásik, ktorý môžete využiť napríklad na podsvietenie nejakej miestnosti. Možností je nekonečné množstvo a pokiaľ sa svoje LED svietidlo chystáte kupovať aj vy, odporúčame pozrieť si ponuku Led Akcia SK. Tak čo, vybrali ste si?