Nepáčia sa Vám podmienky pre podnikateľov?

Voľba medzi zamestnaním a vlastným podnikaním často nie je taká jednoduchá, ako by sa mohlo zdať. Zväčša prevládajú obavy z vlastného neúspechu a následných problémov s peniazmi.

Toto je najčastejším dôvodom, prečo myšlienku na vlastnú firmu zavrhneme hneď na začiatku. Sme ochotní radšej zarobiť podstatne menej a všetky starosti prenechať zamestnávateľovi. Občas sa však risk môže veľmi dobre vyplatiť, chce to len odvahu.

Na začiatok svojho podnikania nepotrebujete veľa peňazí. Postačuje základné imanie a firmu rozbehnete aj doma v obývačke. Postupne sa do všetkého dostanete, naviac nielen na začiatku môžete využiť rôznu pomoc externých firiem a odborných pracovníkov. Takto si môžete uľahčiť napríklad aj účtovníctvo, ktorého sa obáva asi väčšina z nás.

Nedajte sa teda odradiť. S úsilím, vedomosťami a skúsenosťami bude o niekoľko mesiacov aj Vaša firma súčasťou trhu. V podnikaní oceňujeme najmä slobodu a samostatnosť, no o niečo menej určite „potešia“ platby štátu. Dane a odvody sú len časťou, ako podnikateľ sa tak budete musieť vyrovnať aj s množstvom byrokracie a neochotou na úradoch a vo viacerých inštitúciách. Ak Vám prekáža aj to, že ako majiteľ spoločnosti ste neustále pod drobnohľadom, vyriešte tieto starosti raz a navždy.

V poslednom období práve pre tieto skutočnosti rastie záujem o offshore podnikanie na Cypre. Okrem ochrany osobných údajov majiteľa a anonymity máte zaručenú aj druhú najnižšiu daň v Európe. Ešte výhodnejšie podmienky ponúka založenie spoločnosti na Seychelách.