Nezabúdajte na starostlivosť o svoje auto

Každý vlastník automobilu dobre vie, že párkrát za rok by mal absolvovať povinnú prehliadku v autoservise. Najmä vtedy, keď má staršie osobné vozidlo, ktoré má už niekoľko stoviek kilometrov odjazdených. Predsa len sa nájdu vodiči, ktorí výmenu pneumatík, výmenu gumených kobercov do auta a iné korekcie vôbec neriešia. A to je ten problém! Majitelia automobilov úmyselne znižujú životnosť svojho automobilu. Čo robiť, aby ste nedopadli ako oni?

Čistite vnútro svojho auta

Nezanedbávajte starostlivosť o interiér automobilu. Svinčík v interiéri, ucapkané dvere a okná nie sú na pohľad vábivé. Preto ak chcete interiér automobilu vyčistiť, nešetrite na čistiacich prostriedkoch. Radšej si za ne priplaťte a budete mať istotu, že prostriedok, ktorý ste si kúpili, špiny vyčistí a nie ich roznesie.

Investujte do deflektorov

Pre niekoho možno neznámy pojem, pre niekoho zase neodmysliteľná súčasť automobilu. Nájsť veľkosťou vhodný deflektor nie je problém. Sú totižto vyrábané na konkrétnu značku automobilu.

Ak trebárs máte doma značku auta Škoda, hľadajte len deflektory Škoda. V prípade, že máte auto značky Kia, vyberajte si len deflektory pre Kiu. Nič komplikovaného.

Deflektory sú protiprievanové lišty, ktoré zabezpečujú prirodzenú cirkuláciu vzduchu v automobile. Sú vynikajúcou pomôckou počas leta, kedy je vonku nepríjemný teplý a najmä stojatý vzduch. Využívajú ich aj fajčiari, ktorí si počas dlhej chcú dopriať jednu – dve cigaretky.

Skúste nezanedbávať starostlivosť o svoj automobil. Mohlo by sa vám to nepekne vypomstiť. Čo vám. Najviac predsa vašej peňaženke!