Oplatí sa investovať svoje bohatstvo do zlatých mincí?

Každý, kto v živote dosiahne vytúžený stav bohatstva, sa musí začať venovať ďalšiemu problému – ako svoje bohatstvo uchovať a ochrániť ho pred poklesom hodnoty. Najlepšou ochranou sú, samozrejme, rozumné investície!

O niečo náročnejšia úloha je však nájsť také investície, ktoré budú čo najbezpečnejšie a nebudete pri nich riskovať prepad hodnoty. Zároveň je potrebné nájsť investíciu, ktorá nebude vyžadovať veľa vášho času a úsilia. A takou investíciou je práve zlato. Na rozdiel od iných komodít si stabilne drží hodnotu, nemusíte tak neustále sledovať ceny a báť sa, či neprídete o peniaze. So zlatom sa veľmi jednoducho manipuluje – kúpite ho, uchováte na bezpečnom mieste a tým vaše povinnosti spojené s investovaním končia. Keďže so zlatom sa obchoduje na celom svete, nie ste ničím viazaní a v prípade potreby ho viete predať komukoľvek a kdekoľvek za cenu, pri ktorej o nič neprídete.

Korona kríza a nedostatok zlatých tehiel

Otázkou je, v akej podobe sa oplatí investičné zlato nakupovať. Odpoveď je v dnešnej dobe pomerne jednoduchá – ako zlaté mince. Totiž, zlaté tehly a zliatky je po korona kríze pomerne náročné zohnať. Keďže žiadna česká mincovňa investičné zlato v podobe zliatkov a tehiel nevyrába, musí sa dovážať zo svetoznámych švajčiarskych rafinérií Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. Ich štátom nariadená odstávka počas pandémie korona vírusu spôsobila nedostatok zlatých tehál a zliatkov na trhu.

Zlaté mince sú však stále dostupné, keďže ich razenie má na starosti viedenská firma Wiener Philharmoniker, ktorá ich vyrába z rýdzeho 24 karátového zlata, takže sú ideálne ako investícia. Zlaté mince sú naviac oslobodené od DPH, sú teda lacnejšie ako tehly či zliatky. Keďže Wiener Philharmoniker je svetoznáma firma, môžete si byť istí, že svoje zlaté mince budete môcť v prípade potreby predať kdekoľvek na svete.

Tak čo, už ste svoje bohatstvo ochránili?