Postele

Myslím, že každý z nás zastáva názor, že primeraná dĺžka spánku je osem hodín denne. Samozrejme, sú ľudia, ktorí si luxus osem hodinového oddychu nemôžu dovoliť, ale sú aj takí, ktorí v posteli strávia pol života. Ak vezmeme do úvahy priemer, leňošenie v našich spálňach tvorí to približne tretinu nášho času. Vedeli ste, že vo svojich posteliach strávite toľko času?

Zdravý spánok je predpokladom toho, že počas dňa budeme spokojní, mať dostatok energie, dobrú náladu a naopak, jeho nedostatok má za následok celkovú nepohodu. Ako docielime, aby sme sa zobudili oddýchnutí? Riešene je úplne jednoduché! Stačí, ak si do svojej spálne starostlivo vyberieme tú správnu posteľ. Je však potrebné, aby sme to nezanedbali a venovali tomu náležitú pozornosť, pretože túto časť nábytku si nekupujeme každý deň, ale je to dlhodobá investícia, ktorá sa skôr či neskôr odrazí na našom zdraví.

V dnešnej dobe už máme na výber nesmirne množstvo druhov postelí, či už materiálovo, štýlovo ale aj veľkostne, ktorých ceny sa pohybujú od tých môžeme povedať lacných (vyrobených napríklad z drevotiresky), až po tie drahšie, vyrobené z masívu, kovu, alebo čalúnenia.

Postele z dreva
Drevo ako materiál je jedným z tradičných materiálov na výrobu postelí už od nepamäti. Jeho veľkou východou je, že postele z tohto materiálu môžu mať nespočetné množstvo podôb a okrem toho ide o prírodný materiál. Tieto postele oplývajú tvrdosťou, stabilitou, nezvyknú vŕzgať a patria medzi najtrvácnejšie.

Postele z kovu
Ako sme si mohli všimnúť, trendom tejto doby sú kovové postele, ktoré by nemali chýbať v moderných interiéroch. Veľkú obľubu si zaslúžili najmä vďaka svojmu elegantnému vzhľadu a taktiež kvalite. Po istom čase však možno počítať s vŕzganím, preto si pri ich výbere skutočne dajte záležať.

Čalúnené postele
O týchto druhoch postelí možno povedať, že sú nadčasové a priestoru dodávajú ten správny šmrnc. Sú známe svojou kvalitou, honosnosťou a pevnosťou, sú štýlové a vybrať si môžeme z rôznych druhov čalúnenia.

Pri výbere postele si treba dať pozor taktiež na jej veľkosť. Vhodnú veľkosť dostaneme po sčítaní našej výšky, k čomu pridáme 25 cm. Šírka postele by mala byť do 100 cm. Pri manželských posteliach by jej šírka mala byť dvakrát väčšia.