Poznáte výhody krátkodobých pôžičiek?

Svet finančných služieb sa len tak hemží rôznymi druhmi a typmi pôžičiek. A mať prehľad krátkodobých pôžičiek nie je vôbec jednoduché. A vybrať si tú najlepšiu ju ešte komplikovanejšie. V prvom rade, aby ste si dokázali vybrať tú najvýhodnejšiu pôžičku pre vás, musíte poznať výhody a aj nevýhody krátkodobých pôžičiek. Ktoré to sú?

Aké sú to krátkodobé pôžičky?

Sú to pôžičky, ktorých doba splatnosti býva najčastejšie najviac 45 dní. No niektorí tam radia aj pôžičky, ktoré musíte splatiť najneskôr do jedného roku. Vyznačujú sa hlavne tým, že výška pôžičky je limitovaná a nie je veľmi vysoká.

Výhody krátkodobých pôžičiek

Hlavnou výhodou je ich rýchle poskytnutie, peniaze môžete mať prakticky už do niekoľko hodín, prípadne to záleží od toho, ako rýchlo sa uskutoční bankový prevod. Nepotrebujete ručiteľa, nemusíte založiť svoju nehnuteľnosť a v niektorých prípadoch nemusíte ani dokladovať svoj príjem. Krátkodobé pôžičky sú bezúčelové, takže nemusíte uvádzať, ako ste svoje financie využili. Ďalšou výhodou je, že pri niektorých špeciálnych typoch pôžičiek, spoločnosť, ktorá vám požičiava, nenahliada do registrov dlžníkov. Zaujali vás výhody krátkodobých pôžičiek? Vybavte si nebankovú pôžičku ihneď.

Nevýhody krátkodobých pôžičiek

Predtým by ste mali však poznať aj ich nevýhody. Hlavnou nevýhodou, ako som už spomínal na začiatku článku, je ich limitovaná výška – ide o pôžičky v hodnote niekoľko stoviek eur. Keďže peniaze musíte splatiť rýchlo, aby poskytovateľ pôžičky niečo zarobil, dá vám vyššie úroky ako pri dlhodobej pôžičke. Musíte byť pri nich obozretnejší, keď si požičiavate od nebankovky, pretože nie všetky nebankovky sa správajú ku svojim zákazníkom férovo. Chcete sa o pôžičkách dozvedieť čo najviac? Navštívte Pegopujcky.cz.