Tabule a nástenky – na čo všetko slúžia?

Tabule a nástenky môžu mať naozaj veľa funkcií. Môže ísť o prezentáciu, organizáciu, alebo ich účel môže byť čisto osobný, len tak pre radosť. Z akých druhou tabúľ či násteniek si môžete vybrať? K čomu slúžia? Radi vám to prezradíme v nasledujúcom článku.

Staré známe tabule

Aj keď sa tabule od dôb, kedy bola asi väčšina z nás školou povinná, výrazne zmenili, ich účel je stále taký istý. Slúžia predovšetkým na prezentáciu a na vzdelávanie. Oproti tým starým majú jednu veľkú výhodu. Píše sa na nich popisovačom na bielu tabuli a nie kriedou, tým pádom nezvyšujú prašnosť v miestnosti

Aj tabule majú svojich rôznych zástupcov, sú nimi:

  • Magnetické tabule
  • Nemagnetické tabule
  • Kombinované tabule (najčastejšie kombinácia bielej a korkovej tabule)

Biela tabula je skvelý pomocník na prezentácie. U magnetickej aj kombinovanej tabuli môžete kombinovať pripnuté materiály s písanou prezentáciou.

Tabule môžu mať rôzne rozmery, rám, ale aj prevedenie. Starostlivo si prejdite dostupným výberom a vyberte tú, ktorá vám najlepšie poslúži.

Praktické nástenky

Ani v oblasti násteniek nie je o výber núdza. Nástenky majú široké uplatnenie nie len vo firmách, ale aj v nejednej domácnosti. Rozdeliť ich môžeme na:

  • Korkové
  • Samolepiace
  • Filcové
  • Dizajnové nástenky

Korkové nástenky sú klasika. Pomocou špendlíka alebo pripinačky upevníte všetko, čo potrebujete mať okamžite na očiach. Samolepiace nástenky sa jednoducho prilepia na stenu a vy do nej nemusíte vŕtať a narušovať jej povrch. Filcové tabule sa používajú tak isto ako tie korkové. No pohrávajú sa s iným, pre niekoho krajším, dizajnom. To isté platí aj o dizajnových nástenkách. U nich môžete pozorovať netradičnú farbu, povrch, alebo luxusnejší rám.

Nástenky ale aj tabule vedia naozaj vykúzliť úsmev na tvári. Veľa z nás ich má v kancelárii a pripne si na nich fotografie svojich blízkych alebo spomienky na pekné okamžiky. Či už splňujú túto krásnu úlohu, alebo sú pracovným prostriedkom, vždy vedia byť potrebnou podporou. Preto si ich výber užite a vyberte si také, ktoré vám budú dobre slúžiť.