Aj pri tlačení dokumentov môže firma ušetriť. S laserovými tlačiarňami

Medzi vybavenie, ktoré nájdete prakticky v každej firme bez ohľadu na to, čo je jej zameraním, patria aj tlačiarne. Aj keď v záujme ekológie je dobré ak sa vo firme čo najviac pracuje s elektronickými dokumentmi, bez tlačiarne to nepôjde.

Vyššie náklady na kúpu laserovej tlačiarne sa rýchlo vrátia

„Prevádzkové“ náklady na tlačiarne tak tvoria istú časť mesačných výdavkov vo firme. A keďže podnikanie nie je „len“ o tom, ako zvyšovať obrat, ale aj o tom, ako zbytočne neutrácať, poradíme vám, ako ušetriť práve na tlači rôznych firemných dokumentov.

Začína to už výberom tlačiarne. Pre typické firmy, v ktorých sa tlačia len dokumenty, prípadne jednoduchá grafika, sú jednoznačnou voľbou laserové tlačiarne. Iste, vo všeobecnosti sú drahšie, než atramentové, ale nákupom tlačiarne predsa výdavky na tlač nekončia. Naopak, ešte len začínajú. A práve tu sa prejaví ekonomická výhoda laserovej tlače a laserových tonerov.

Pridajte kompatibilné tonery a významne ste ušetrili

Aj ak ostaneme v rámci jednej značky a budeme porovnávať atramentové náplne a tonery Canon, s tonermi vytlačíte násobne viac strán, než s atramentovými náplňami. Vzhľadom na ich podobnú cenu to robí z laserových tlačiarní oveľa ekonomickejšie zariadenia.

To však nie je všetko, i keď ďalšia rada sa týka tak laserových ako aj atramentových tlačiarní. Hovorme však v rovine tých laserových. Pri nákupe tonerov môžete okrem originálnych od výrobcu tlačiarne siahnuť aj po takzvaných kompatibilných.

Tonery označované ako kompatibilné nie sú vyrobené výrobcom tlačiarne, ale inou firmou. Ich výhodou je značný cenový rozdiel, keďže sú podstatne lacnejšie. Pýtate sa, čo však ich kvalita? Áno, tu si treba dať pozor a nekupovať až podozrivo lacné tonery. Ak však siahnete po výrobcoch, ktorý spĺňajú potrebné normy, rozdiel v kvalite oproti originálnym tonerom nezistíte.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com