Ako sa cíti uchádzač o prácu pred a na pohovore ?

Pri prezeraní webu ste určite postrehli veľké množstvo článkov na tému ako sa chovať na pohovore, čo máte hovoriť, čo sa bude váš budúci potencionálny zamestnávateľ pýtať, ale s určitosťou ste nezachytili článok o tom, ako sa asi cíti daný uchádzač  pred a na pohovore. Veď aby ako! Každý z nás to prežíva inak. Sčasti vám však chcem zhrnúť, ako sa asi daný uchádzač cíti. Tento článok bude skôr zameraný pre zamestnávateľov, ale prečo by si ho nemohol prečítať aj obyčajný človek?

Škvŕka vám, no váš žalúdok hovorí jasné nie

Ráno pred tým ako nastal váš deň vám žalúdok škvŕka ostošesť, ale vy nedokáže nič prijať? To bude z toľkého stresu, ktorý na vás začína doliehať. Nič nezvyčajné. Každý z nás stresuje, keď sa chystá na pohovor. Skúste mi povedať, že nie. Zahovárať sa vám to nevyplatí, aj tak to všetci vedia, a najmä vidia. Myslíte si, že zakryjete stres a aj zavíjanie v žalúdku ? Ste na veľkom omyle! Jedine, ak by mal zamestnávateľ pustenú hudbu na plné grády. Vtedy by ste to ako tak zakryli.

Neodpovedáte priamo na otázky

Pýtajú sa vás na vaše pozitívne stránky a vás v tom momente nenapadne ani váš dátum narodenia? Klepete sa na celom tele, trasú sa vám ruky, nohy a kokcete ? Ešte nebodaj neodpovedáte priamo na otázky, ale bočíte na úplne iné témy? Spamätajte sa! Vášho nového zamestnávateľa nezaujíma, kedy ste boli včera venčiť vášho psa, ide mu len o tie základné informácie o vás, ako dokážete vykonávať vašu budúcu pracovnú činnosť, či dokážete splniť ich pracovné požiadavky do bodky. Takže si dávajte pozor čo poviete, niekedy vám aj maličkosť môže uškodiť.

Nemeškajte

Dochvíľnosť je v prípade uchádzania sa o novú pracovnú pozíciu potrebná, takže nezabudnite si nastaviť trebárs aj dva budíky, aby ste včas stihli dohodnutý termín. Do dlane vezmite potrebné papiere, nahoďte sa do gala a vyrazte. A hlavne nestresujte. Keď sa nepodarí, tak sa nepodarí. Prídu aj iné pracovné príležitosti.