Čo v kasínach hrajú milionári

High Roller, alebo takzvané veľryby, patrí medzi najžiadanejšie klientelu každého kasína. Títo hráči sa skladajú z milionárov, svetových športovcov alebo svetoznámych celebrít. Za večer sú schopní pretočiť doslova milióny. V kasínach potom títo hráči pobývajú a stravujú zadarmo. Pri akých hracích stolov je môžete najčastejšie stretnúť?

Asi najznámejšie a najhranejšie hazardné hry sú klasické výherné automaty. Veď napríklad v Las Vegas tvoria polovicu všetkých tržieb práve výnosy z týchto mašiniek. Ťahať páku legendárneho jednorukého banditu, avšak v obrovskom kasíne žiadneho legendárneho hráča neuvidíte. Tí hrajú úplne iné hry. Automaty pre nich zďaleka nie sú tak príťažlivé ako klasické hry s obrími limitmi. Títo ľudia chcú vsádzať za hru 10 tisíc a nie len 10 dolárov. Aj keď je pravda, že EU Casino relatívne nedávno jedného milionára z hráča výherných automatov urobilo – síce to bola hra v online kasíne, v tých kamenných sa tieto veci dejú snáď ešte častejšie.

Najobľúbenejšie hry pre high rollery

Baccarat

Táto kartová hra pochádza z 15. storočia z Talianska. Hoci baccarat bol vymyslený v Európe, je populárny predovšetkým v ázijských kasínach. Pravidlá baccaratu sú celkom jednoduché a u iba z mála kartových hier tu nezáleží na schopnostiach hráča. Baccarat je čisto o náhode, podobne ako automaty. Čo je tiež dôvod, prečo je na poverčivom východe tak obľúbený. Všetko je tu o šťastie.

Medzi milionári je baccarat hrou číslo jedna. Stávkové limity na jedno hracie kolo sa môžu pohybovať aj v čiastkach viac ako desiatky tisícov dolárov a vzhľadom na relatívne nízkej výhode kasína môžu byť výhry obrovské. Alebo tiež prehry.

Kocky

Hru kocky poznajú tak nejako všetci, takmer nikto nepozná kompletné pravidla. Väčšina z vás si iste vybaví niektorú filmovú scénu s hlavným hrdinom hádzajúcim dve kocky na veľký hrací stôl s vysokými mantinelmi. Pravidlá kociek však už pozná málokto. Na hazardnú hru sú nezvyčajne komplikované s veľkým počtom stávok. Na druhú stranu ponúka jedny z najlepších šancí na výhru, zo všetkých hier.

Aj preto sú kocky veľmi populárne medzi high rollery a tiež platí, že v luxusnejších kasínach sa limity stolov môžu pohybovať na hranici desiatok tisíc dolárov za stávku.

Blackjack

 

Aj blackjack patrí medzi prestížne hry, ktorá pravidelne priťahuje majetnejší návštevníkov kasína. S obľubou si túto hazardnú hru zahrajú aj veľké hollywoodske celebrity typu Matt Demon alebo Ben Affleck. Na rozdiel od predošlých dvoch hier je blackjack považovaný skôr za zručností hru. Tipujúci by mal poznať optimálnu stratégiu a vrchol hry je takzvané techniky počítanie kariet, ktoré je známe z filmov, ako Oko berie, Rain Main alebo Vo štvorici po opici.

Limity blackjackových stolov sú podstatne nižšie ako napríklad u baccarate, ale pre vybrané hráčov sa samozrejme dajú zvýšiť. Medzi najznámejšie hráča blackjacku však patrí preslávený MIT Team, ktorý svojho zaoberal americká kasína o milióny a je tiež podľa neho natočený už spomínaný film Oko berie.

Poker

Poker je už bezpochyby šikovnosť hrou. Hráči musia vedieť čítať v protivníkoch a rovnako tak si spočítať šancu na výhru. Každoročné obrie turnaja ale priťahujú skôr celebrity a veľa skúsených hráčov. Najväčšia poker akcia je turnaj s názvom Word Series of Poker organizovaný v Las Vegas. Celkový prize pool sa pohybuje okolo 80 miliónov dolárov a víťaz si domov odvezie cenu cca 10 miliónov v závislosti na počtu hráčov v danom roku.