Čo vám pomôže k tomu, aby ste sa vo svojej kancelárii cítili útulnejšie?

Aj keď na zariaďovanie kancelárie sa väčšina ľudí díva čisto z funkčného hľadiska, rozhodne nezaškodí si svoju kanceláriu aspoň trochu zútulniť. Veď v nej trávite dosť veľa času, tak prečo by ste sa v nej nemohli cítiť dobre?

Komfortná kancelárska stolička

Základom všetkého je mať komfortnú a ergonomickú kancelársku stoličku. Veď ako by ste sa mohli cítiť vo svojej kancelárii dobre, ak by ste dlhé hodiny sedeli na nepohodlnej sedačke? Aj keď naozaj kvalitná kancelárska stolička je trochu väčšia investícia, rozhodne sa oplatí.

Poriadok v celej kancelárii

Dôležitejší, ako si mnohí myslia, je aj poriadok. Tak na pracovnom stole ako aj v celej kancelárii. Ak sa vám po kancelárii váľajú kancelárske potreby, príliš útulne to tam vyzerať nebude. Aj kvôli dobrému pocitu je teda potrebné udržiavať v kancelárii poriadok.

Fotky najbližších

Spôsob, ako si kanceláriu zútulniť a zároveň personalizovať, je umiestniť do nej fotky svojej rodiny. Či na pracovný stôl, alebo niekde na stenu, kde ich budete mať stále na očiach, fotky vašich najbližších vám spríjemnia každý pracovný deň.

Príjemná vôňa

Atmosféru v kancelárii pomáha dotvoriť aj vôňa. Mala by však byť svieža a v primeranom množstve. Príliš výrazne a ťažké vône majú tendenciu narúšať pozornosť a koncentráciu a to v kancelárii rozhodne nechcete.

Nenáročná zeleň

Zútulniť akúkoľvek kanceláriu dokážu efektívne aj rôzne rastliny. Ak sa rozhodnete svoju kanceláriu trochu „ozeleniť“, vyberte si také rastliny, o ktoré je jednoduché sa starať, aby vás neoberali o čas, ktorý musíte venovať práci. A tiež je dôležité, aby zvládli aj vašu dlhšiu absenciu, napr. počas dovolenky.

Áno aj nástenka

Náš posledný tip bude znieť zvláštne, ale verte, že funguje. Je to totiž nástenka umiestnená niekde „v dohľade“. Primárne slúži na zapisovanie nápadov, preto by v jej blízkosti mali byť písacie potreby. A aký má vlastne súvis s tým, ako sa v kancelárii cítite? Je to jednoduché, svojim rušivým vzhľadom rozbíja častú kancelársku „sterilnosť“ a nepriamo tak prispieva k tomu, že sa vo svojej kancelárii budete cítiť lepšie.

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes / Shutterstock.com