Hor sa do záhrad

V tomto období je vhodné urodiť jarný zostrih ovocným stromom aby sa zbytočne nevysilovali výživou vetví, ktoré v samotnej korune len prekážajú. Vďaka správnemu strihu a tvaru koruny sa môžete tešiť na väčšiu prípadne kvalitnejšiu úrodu ako tomu bolo v uplynulých rokoch.

Aby na Vašej záhradke už o pár týždňov hralo všetko krásnou zeleňou samozrejme potrebujete trpezlivosť a vhodné podmienky. Zelenať sa bude každá lúka, ak však chcete svoju záhradku využiť aj po praktickej stránke a nielen na trávenie voľných chvíľ na čerstvom vzduchu, potrebuje každý dobrý záhradkár kvalitné hnojivo. Bez neho to jednoducho nejde. Dobre vyzretý kompost však nestačí každej rastline. Počas zimy ste predsa mali dostatok času na naštudovanie čo ktorá rastlina potrebuje, teraz máte jedinečnú možnosť takto získané poznatky premeniť na skutočnosť.

Vaša manželka už s nadšením okopáva kvetinový či zeleninový záhon? Nemusíte sa len pozerať na prácu iných. Sneh sa už takmer roztopil a teda sa môžete aj Vy pustiť do práce. Malá kôlnička na drevo a náradie by sa Vám určite hodila, aspoň by ste nemuseli vypratávať všetky haraburdy, ktorými sú motyky a rýle zapratané. Stavebné rezivo zoženiete bez problémov a tak už Vám nezostáva žiadna výhovorka. Prekonajte teda jarnú únavu a hor sa do záhrad. Pohyb na čerstvom vzduchu určite prospeje každému. Veď slniečko nás už láka, dokážete odolať?

A aby Vám na záhrade nezavadzali zrezané konáre zo stromov skontrolujte aj stav Vášho cirkulára. Aby spoľahlivo fungoval, musia sa otáčky motora prenášať na samotnú pílu, preto ak sa Vám zdá, že to nie je ono kúpte nový klinový remeň. Cirkulár Vám uľahčí aj samotnú stavbu kôlničky.