Keď sa dovolenka zmení v horor. Poistite sa

Peter sa do Egypta tešil a keby neliezol na ťavu všetko by dopadlo dobre. Peter spadol a zlomil si pravú nohu. Možno si poviete, že sa stávajú horšie veci. Ovšem Peter nebol poistený a tak ho egyptská sadra prišla na 2800 EUR. „Moja sadra bola vlastne dvakrát drahšie ako celá moja dovolenka,“ hovorí sklamane Peter z Košíc. „Na poistenie nebol čas, išiel sme narýchlo,“ dodáva. Nabudúce si Peter na poistenie určite čas nájde.

Peter nemal základné poistenie, na ktoré už dnes zabudne málokto. Ide o krátkodobé a súkromné ​​poistenie, ktoré vás bude stáť 8 EUR na týždeň na osobu a vďaka nemu vám budú uhradené všetky náklady na lekára, lieky a transporty do nemocníc. Ale vedeli ste, že si môžete poistiť potrebné okno hotelovej izby, ktoré rozbije vaše hyperaktívne dieťa počas futbalu? Áno, poistiť sa dá naozaj všetko.

Dva dni pred odletom dostanete angínu

Žiadny problém to nie je, ak máte poistenie storna zájazdu. Bez poistenia vám cestovná kancelária vráti 40 – 50% ceny zájazdu. Vďaka pripoistenie dostanete späť väčšinou všetko. Toto poistenie odporúčame najmä rodinám s deťmi. Tam nikdy neviete či kiahne prídu dnes alebo zajtra. Za toto poistenie zaplatíte bežne 10 eur navyše k poisteniu bežnému.

Bez svojich kufrov sa nezaobídem

Niekedy chaos na letisku spôsobí, že do hotela dorazíte len s kabelkou, pretože kufre vám poslali do Afriky a alebo vám ich priamo ukradli. Bude vám lepšie, keď si ich poistíte. Poistenie osobných batožiny je obzvlášť dôležité, keď si na dovolenku beriete nejakú výpočtovú techniku ​​alebo šperky.

Chcem si skočiť

Skok padákom je zážitok. Nezabúdajte ale, že zvrtnutý členok po následnom dopade na zem nie je nijako hradený z bežného poistenia. Skoky padákom, vodné lyže alebo potápanie spadá do poistenia športových aktivít. Taktiež ak sa chystáte do hôr je dobré sa pripoistiť , inak pre vás horský služba nepríde. Teda príde, ale budete si ju musieť zaplatiť.

70 EUR na týždeň

Pripoistiť si môžete vlastne všetko. Ak by ste využili všetky pripoistenia, ktoré existujú vyjde vás cena asi okolo 70 EUR na týždeň pre osobu. Niektoré poisťovne ponúkajú poisťovacie balíky v ktorých ste poistený vy aj celá rodina a všetky pripoistenia, ktoré budete na svojej dovolenke potrebovať. Navyše všetky poisťovne majú asistenčné služby, ktoré fungujú 365 dní v roku a 24 hodín denne. Budú sa vám venovať a dokonca hovoriť slovenské. To je veľká úľava, zvlášť vtedy, keď im chcete oznámiť, že sa vám uprostred Sahary stratil notebook. Na ťavy si ale dávajte pozor stále. Sú nevypočítateľní.

One Response

  1. Martin 24. 10. 2011