Kvalitný spánok = lepšie pracovné nasadenie

Je niekoľko dôležitých faktorov, ktoré ovplyvňujú to, či budeme úspešný. A platí to vo viacerých oblastiach nášho života. Samozrejme, že medzi tie hlavné patrí napríklad práca. Aby sme boli v práci výkonný a perspektívny musíme sa aj dobre vyspať.

Veď všetci vieme, že ak nespíme aspoň 7-8 hodín denne nie je to ono a pracovať sa nám veľmi nechce. A práve spánok je kľúčovým prvkom k efektivite našej práce. Jeho nedostatok spôsobuje, že sa cítime vyčerpaní, nedokážeme sa sústrediť a v neposlednom rade máme zlú náladu.

To aká bola kvalita a dĺžka spánku sa odzrkadlí či už fyzicky alebo psychicky. Kvalitný spánok je dôležitý aj pre naše zdravie a hlavne pre našu celkovú sústredenosť. Veď náš mozog musí celý deň premýšľať, konať, robiť náhle rozhodnutia a tak nie je vôbec čudné, že sa večer po príchode z práce cítime unavený skôr psychicky ako telesne.

A aj keď spíme náš mozog neoddychuje, ale stále pracuje. Teda lepšie povedané spracúva informácie a poznatky z daného prežitého dňa. Vedci z lékárny praha zistili, že spánok je dôležitý aj pre nové nápady a efektívnejšie spôsoby ako riešiť problémy v práci. Určite sa aj vám stalo už to, že večer ste išli spať s tým ako určitú vec budete na druhý deň riešiť, možno sa vám v danej chvíli zdal problém vôbec neriešiteľný.

No a na druhý deň ráno sa zobudíte s pozitívnejším prístupom a novým nápadom ako danú vec riešiť. Vedeli ste, že po prebudení sa z kvalitného a postačujúceho spánku majú ľudia až o 33 % väčšiu pravdepodobnosť, že sa vytvoria nové spojenia a súvislosti medzi zdanlivo nesúvisiacimi myšlienkami a to samozrejme vedie k novým riešeniam a nápadom, ktoré môžete okamžite využiť v práci.