Máte reprezentatívne auto a luxusné hodinky? Prečo nemať také aj sídlo spoločnosti?

Dôvera je v podnikaní jednou zo základných vecí. Tou druhou na zozname je dojem. Kvôli dôvere a vzbudeniu správneho dojmu si podnikatelia zo všetkých oborov kupujú drahé reprezentatívne auta, nosí luxusné hodinky a obliekajú do slušivých oblekov. Rovnako ako je dôležitý reprezentatívny automobil alebo mobil, ktorý vám vaši obchodní partneri závidia, je dôležité aj samotné sídlo firmy. Vôbec najlepšie je, keď je priamo v centre diania – v hlavnom meste, Bratislave. Sídlo Bratislava vám poskytne nielen prestíž, ale navyše zníži vaše náklady. Outsourcovanie sídla spoločnosti znamená reprezentatívnu adresu, ale aj služby ako preberanie a preposielanie pošty, prenájom rokovacích miestností, označenie sídla spoločnosti podľa zákona a všetky ďalšie potrebné služby.

Prenájom takzvané „virtuálnej kancelárie“ je pritom niekoľkonásobne lacnejší, než prenájom klasických kancelárskych priestorov. Sídlo alebo pobočku firmy tak možno zariadiť veľmi rýchlo, jednoducho a bez akýchkoľvek starostí. Spoločnosti, ktoré virtuálne kancelárie vedú, za vás navyše budú komunikovať so štátnou správou a úradníkmi.

Pri založení firmy však nie je potrebné mať len adresu, kde bude nová spoločnosť sídliť. Je tiež nutné zložiť základné imanie spoločnosti s ručením obmedzeným, čo je dnes päť tisíc eur. Možno, že ale nechcete tieto peniaze jednoducho investovať do samotného založenia firmy. V takomto prípade využite služby spoločností, ktoré zariaďujú predaj firiem. Pripravené spoločnosti bez dlhov, záväzkov, pohľadávok a so splateným základným imaním, stojí už od niekoľkých stoviek eur. Takúto spoločnosť môžete mať pripravenú na prevádzku v priebehu niekoľkých dní. Dôležité, že je bez akejkoľvek podnikateľskej histórie. Tieto spoločnosti majú sídlo v Bratislave a môžu byť založené ako dcérske spoločnosti inej firmy.

Kúpenie hotovej spoločnosti je moderným postupom, ktorý zabezpečí, že si ušetríte zbytočné starosti s obiehaním úradov a zháňaním množstvo listín. Čakacie lehoty na úradoch sú dnes tak nastavené, že založenie bežnej spoločnosti s ručením obmedzením trvá najrýchlejšie asi 15-20 dní, väčšinou sa ale pretiahne asi na dva mesiace. Ak sro zakladáte naozaj sami bez pomoci právnika, očakávajte kvôli komplikáciám aj oneskorenie pol roka. Istejšie je teda najať si advokáta alebo najlepšie kúpiť hotovú spoločnosť.