Šetrite svoje priestor efektívne

Nezáleží na tom, či bývate v malom alebo veľkom byte, problém s miestom môžete mať vždy. Nie je to dané rozlohou bytu, je to dané vami a vašimi organizačnými schopnosťami. Niektorí dokážu zmestiť všetko potrebné aj do garsónky, iní zase majú problém s úložným priestorom aj v trojizbovom byte. Tu je 5 tipov, ktoré vám pomôžu využívať váš úložný priestor efektívne.

Jednu dnu, druhé preč

Toto pravidlo však neplatí, keď zbierate vzácne mince, hokejové kartičky alebo čokoľvek hodnotné. Mali by ste sa ním však stopercentne riadiť, keď si kupujete oblečenie. Jeden nový kúsok dnu a druhý niekomu darujte. Iba takto nikdy nebudete nadávať na to, že vám priestranné šatníkové skrine aj tak nestačia.

Robte si poriadok v skriniach

Úložný priestor, ktorý máte doma, nie je nafukovací. Keď upratujete triedite veci na dve hromady – „vyhodiť“ a „toto sa ešte zíde“. Nie, väčšina z toho sa už naozaj nezíde. Odosobnite sa od toho a zahoďte tie zbytočné rárohy. Nie ste predsa zberač, či ste? A urobte si poriadok v starých veciach, ktoré sa tiež „ešte zídu“. Darujte ich, zahoďte, jednoducho sa zbavte nezmyselných vecí, o ktorých ani neviete, že ich máte.

Nová skriňa nevyrieši problémy

Nemyslite si, že keď si kúpite novú skriňu, vyriešite tým svoje problémy s nedostatkom úložného priestoru. Nevyriešite, pretože to, na čo sa musíte zamerať, sú vaše organizačné schopnosti. Naučte sa lepšie triediť užitočné a neužitočné veci. Takto môžete uvoľniť miesto zo skríň, ktoré už máte.

Používajte nálepky

Hľadáte niečo? Nepátrajte po tom v každej krabici. Používajte nálepky na všetko. Na sáčky v mrazničke, na krabice v skrini, na debničky v pivnici. Bude to oveľa prehľadnejšie.

Dá sa to zdigitalizovať?

Spýtajte sa sami seba: „Nemôžem to zdigitalizovať?“ Či už ide o fotky, CD, DVD alebo dokumenty, ktoré vám zaberajú priestor. Ak samotné predmety nemajú pre vás žiadnu hodnotu, zdigitalizujte ich a ušetrite množstvo miesta.