Podnikáte? Ušetrite na prenájme

Záujem o vlastné podnikanie tak prejavujú nielen tí, ktorí majú isté skúsenosti. Uplatniť sa v tejto oblasti chcú aj mladí, ktorí nemajú veľa praktických skúseností. Ich výhodou však môže byť nový pohľad na vec.

Podnikanie sa teda rozmohlo aj na našom trhu, no so silnou konkurenciou prichádzajú aj problémy. Kúpyschopnosť obyvateľov nie je stále vysoká. Každý tak prirodzene premýšľa, čo a najmä za koľko kúpi. Záleží teda na reklame a propagácií Vašej spoločnosti, no šetreniu sa zrejme nevyhnete ani Vy. Drobné výdavky budete okresávať zväčša zbytočne, zamerajte sa skôr na vyššie položky v rozpočte. Sem jednoznačne patrí aj prenájom.

Na začiatku svojho podnikania sa musíme rozhodnúť, aké sídlo zvolíme. Na výber máme viacero možností, od vlastnej adresy, až po prenájom obchodných priestorov. Ak spravíte správne rozhodnutie už vtedy, vyhnete sa zbytočne vysokým nákladom. Asi prvou voľbou najmä u drobných podnikateľov je samozrejme sídlo s.r.o. v byte. Jeho hlavnou výhodou je najmä absencia nájomného, avšak skrýva aj niekoľko nevýhod.

Ak nechcete svoj domov označovať aj názvom firmy, využiť môžete aj virtuálnu kanceláriu. Táto možnosť je formou prenájmu, avšak voči bežnému prenájmu obchodného priestoru, či kancelárie je jeho cena výrazne nižšia. Dôvod je najmä ten, že sa na tejto adrese nezdržiavate a slúži len na korešpondenciu. Preto je takýto prenájom výrazne nižší a oveľa lacnejšie Vás vyjde aj v centre mesta.

Chyby robíme všetci, ak ste už počas svojho pôsobenie na trhu prišli na nesprávne rozhodnutie, môžete zmeniť sídlo firmy, viac na mojesidlo.sk.