Problém menom tvrdá voda

Tvrdá voda je problémom v mnohých častiach sveta. V skutočnosti ide o druh znečistenia vody, ale keďže kontaminanty nie sú nebezpečné, zvyčajne nevedú k znečisteniu. Keď podzemná voda presakuje kriedou a vápencom skôr, ako dosiahne zariadenie na úpravu vody, je kontaminovaná vysokými hladinami vápnika a horčíka. Tieto nadbytočné minerály vedú k tvrdej vode.

Tvrdá voda je veľmi zlá pre továrne a použitie v poľnohospodárstve, pretože môže spôsobiť veľa poškodení strojov a môže spomaliť procesy vo všetkých oblastiach. Aj, keď pitná tvrdá voda zvyčajne nespôsobuje veľa zdravotných rizík, pravidelný kontakt s ňou môže spôsobovať vysychanie pokožky, poškodiť vlasy a nechty. Nahromadenie tvrdej vody môže tiež spôsobiť poškodenie potrubí, vodovodných kohútikov a sprchových hlavíc.

Typ zmäkčovača vody, ktorý si vyberiete pre svoj domov, závisí veľmi od toho, čo potrebujete pre svoju osobnú situáciu a váš rozpočet ako aj od veľkosti vášho domu. Zmäkčovače vody v celom dome sú ľahko dostupné napríklad pomocou reverznej osmózy. Môžete si zvoliť zmäkčovač vody iba pre vašu kuchyňu alebo taký, ktorý zvládne niekoľko kúpeľní a dokonca aj vonkajšie priestory, ako je záhrada. Ak žijete v byte, možno budete môcť ošetriť vodu v kuchyni aj v kúpeľni menším zmäkčovačom, ale ak žijete vo veľkom dome s veľkou rodinou, budete musieť investovať do drahších zariadení.