Vraciate sa domov. Máme nárok na vrátenie daní?

„Lákavá ponuka pracovať do zahraničia sa nikdy neodmieta.“ Spomínate si na tú vetu, ktorú vám hovorili azda všetci priatelia + celá rodina? Bolo to len pár mesiacov čo ste odišli do zahraničia za snom splniť si sen o dobre platenej práci. Sen sa vám vak rozplynul a nastala krutá realita. Vraciate sa domov. Práca, ktorú ste si vysnívali nebola taká akú ste si predstavovali. Podmienky pre cudzincov nie sú na vašom pracovisku v zahraničí príliš ideálne. Preto zvažujete možnosť návratu do rodnej krajiny. Ďalšia zmena. Bude vám chvíľu trvať, kým si zvyknete opäť na staronové prostredie. Viete však o tom, že máte možnosť si uplatniť právo na vrátenie daní?

Poďme sa však pozrieť na to, ako to je v  Anglicku, Nemecku a Holandsku. Žeby tam uchodilo za prácou najviac slovenských občanov?

Anglicko

Azda najideálnejšia krajina pre prácu. Čo myslíte? Veľmi veľa Slovákov balí kufre a uteká práve do tejto krajiny. Viete o tom, že až 95% pracovníkom zo zahraničia vzniká nárok na vrátenie daní? Dokonca majú možnosť si ho uplatniť štyri roky spätne. Neuveriteľné. Stačí len, keď sa zaregistrujú na stránke tj-legal.com. Aha, táto známa spoločnosť. Isto ste o nej počuli, sú najšikovnejší! O preplatok dane v Anglicku máte nárok požiadať napríklad ak ste neboli v Anglicku zamestnaný počas celej dĺžky daňového obdobia. Viete ešte kedy? Ak vám zamestnanec pridelil nesprávnu daňovú triedu, takzvanú tax code.

Pozor však na koniec daňového obdobia. V Anglicku končí 5. apríla! Bezprostredne tesne potom podajte žiadosť o vrátenie daní.

Nemecko

Lákala vás práca v nemecky hovoriacich krajinách? Hovoríte po nemecky a nebol by to pre vás problém? Najlepším riešením bolo pre vás vydať sa do Nemecka? Za prácou ste sa vydali, avšak nevyšlo vám to. V akom prípade máte nárok na vrátenie daní z Nemecka? Nárok máte napríklad v prípadoch, keď ste pracovali naraz v dvoch zamestnaniach, poprípade ste boli zamestnaný len na polovičný úväzok. Všetky potrebné informácie nájdete v dome spoločnosti TJ LEGAL na stránke tj-legal.sk. Nezabudnite, daňové obdobie končí 31. decembra. Nie, že to prepásnete.

Holandsko

Žeby predsa len krajina tulipánov?  Holandsko je trošku odlišná krajina. Majú iný spôsob zdaňovania ako v ostatných európskych krajinách. Výška daní závisí od výšky príjmu. Chcete vedieť viac o presnom postupe vrátenia daní z Holandska? Naklikajte si stránku tj-legal.sk.