VW Arteon – najprogresívnejší Volkswagen súčasnosti

Volkswagen Arteon je podmanivá kupé-limuzína vybavená najmodernejšími technológiami. Je najvyspelejším Volkswagenom súčasnosti a za svoj strhujúci vzhľad dostal aj niekoľko ocenení.

Pohľad, na ktorý nezabudnete

Aerodynamická silueta modelu Volkswagen Arteon vo vás zanechá silný dojem. Spredu vás zaujme široká kapota motora – tá zasahuje do bokov, čo dáva vozidlu jedinečný vzhľad. Bezrámové bočné okná podšrtávajú eleganciu tohto vozidla v štýle kupé. Bočný profil vyžaruje luxusa zadná časť automobilu je jednoducho úchvatná. Zadné partie s výrazným dizajnom vytvárajú perfektné zakončenie pre toto dynamické auto.

Svetlá majú tiež progresívny dizajn. Sériovo dodávané full LED svetlomety sú to, čo spája praktickosť s eleganciou. Systém automaticky prepína diaľkové a stretávacie svetlá, takže vám táto starosť odpadá.

Exkluzívny interiér plný luxusu

Interiér modelu VW Arteon si podmaní všetky vaše zmysly. Nechajte sa unášať pôžitkom z pravého dreva či dekoračnými prvkami z hliníka. Dotykový displej má vzhľad prémiového tabletu. Užite si tiež ambientné náladové osvetlenie podľa vašej chuti. Môžete si vybrať z výbavy Highline alebo Comfortline, ktoré ponúkajú poťahy z tej najvyberanejšej kože. Komfort v Arteone zvyšuje aj akustika. Užite si pokojnú jazdu bez nepríjemných hlukov z cesty.

Najvýkonejšie motory súčasnosti

Pri Volkswagene Arteon máte na výber z viacerých motorov a variantov pohonu. Každá z možností ponúka neobyčajné jazdné vlastnosti s maximálnou dynamikou. Ak uprednostňujete diesel, je pre vás pripravený motor TDI biturbo s výkonom 176 kW. Patrí medzi najvýkonnejšie vznetové motory súčasnosti. Ak sa rozhodnete pre benzín, motor 206 kW TSI je to pravé pre vás. Pohon riadenia všetkých kolies 4MOTION, DCC adaptívne riadenie podvozku či elektronická uzávierka diferenciálu XDS je to, čo je samozrejmosťou pri oboch týchto motoroch.

Asistencia 21. storočia

Arteon je nielen auto, ale aj osobný asistent. Pomôže vám s jazdou aj s parkovaním. Prepočíta napríklad, či sa zmestíte na voľné miesto pri parkovaní. Ďalšími asistenčnými systémami, ktoré vám uľahčia jazdu, sú napríklad systém sledovania okolia či systém rozpoznania chodcov.

Moderné technológie vás upozornia na kritické situácie a dokonca spomalia vozidlo a pripravia ho v prípade potreby na núdzové brzdenie. Proaktívny systém ochrany cestujúcich napne bezpečnostné pásy a optimalizuje funkciu airbagov v prípade nebezpečenstva. Systém “Emergency Assist” dokáže dokonale predchádzať nehode. Ak vodič nereaguje na upozornenia systému a volantom nevykazuje žiadnu aktivitu, systém dokáže auto naviesť do pravého jazdného pruhu a bezpečne zastaviť na okraji cesty. Pri tomto manévri zároveň upozorní pasažierov a ostatných účastníkov premávky, že niečo nie je v poriadku. S Arteonom je jazda nielen štýlová a pohodlná, ale aj bezpečnejšia ako kedykoľvek predtým.