Ako ušetriť pri podnikaní

Takéto špekulácie a úpravy zo strany vládnych činiteľov však vyvolávajú obavy a napätie v podnikateľskej sfére. Táto neistota sa podpisuje aj pod zmenšujúci sa stav registrovaných spoločností. Tieto zmeny sa však zväčša nedejú v prospech všetkých, ale sa upravujú na mieru veľkých, štátu blízkych spoločností a tak je zvyšok nútený prispôsobiť sa, alebo zavesiť podnikanie na klinec.

Všetci dobre vieme, že podnikanie nezahŕňa len maličkosti ako sú kompatibilné tonery do tlačiarní. Je to komplexný a náročný proces, ktorý preverí všetky Vaše schopnosti. Ak sa však ľahko nevzdávate a žiaľ nepatríte k firmám podporovaných štátom, máte možnosť výberu inej krajiny ako sídla spoločnosti. Takto už nebudete musieť tŕpnuť čo nové zasa prinesú voľby.

Samostatným riešením môže byť aj založenie offshore spoločnosti. Ide o firmu so sídlom v krajine, ktorá má priaznivé podmienky pre podnikateľov. Tieto tzv. daňové raje zabezpečujú istotu a ochranu osobných údajov vlastníkov, a tak sa nemusíte obávať o svoj majetok. Vďaka zákonom, ktoré sú v týchto krajinách v platnosti, ušetríte na daniach, keďže väčšina má minimálne, niekedy dokonca nulové daňové zaťaženie pre spoločnosti, ktorá nepôsobí na domácom trhu. Váš majetok taktiež chráni zákon, vďaka ktorému je takmer nemožné pre krajinu podnikania zistiť identitu skutočného vlastníka.

Založenie takejto spoločnosti je pomerne jednoduché avšak vyžaduje znalosť legislatívy v jednotlivých krajinách. Preto neváhajte a obráťte sa na spoločnosti, ktoré majú v tejto oblasti dlhoročné skúsenosti. Vyberú vhodnú krajinu a vybavia všetko potrebné za Vás a Vy pritom budete môcť sledovať ich rýchlosť na svojich značkových hodinkách Nautica v pohodlí svojho domova.