Platy zvýšiť, dane znížiť, hlásajú rozprávkoví králi. Ako na to legálne?

Blíži sa koniec marca a vám stúpa tep? Možno, že to, čo potrebujete k svojej spokojnosti, je daňové poradenstvo. „Platy zvýšiť, dane znížiť,“ hlási obľúbení rozprávkoví králi. „Zníženie daní“ však nemusí patriť len do ríše snov. Daňová optimalizácia – čiže legálne cesty, ako si znížiť dane – je k dispozícii každému. Keďže je táto problematika veľmi zložitá a spletitá, odporúčame vám využiť služby daňového poradcu. Môže sa tiež stať, že ľudovo povedané „nemáte poriadok v papieroch“ alebo na vás dokonca prišla kontrola. Daňový poradca pre vás potom môže zariadiť rekonštrukciu účtovníctva a urobiť poriadok za niekoľko rokov späť. Vyhnete sa tak nepríjemnostiam. Ďalším pozitívem poradenstva je sledovanie neustále sa meniacich zákonov a noviniek v legislatíve.

Vy ste možno pokojní, pretože máte v poriadku dane, ale vaši zamestnanci sú snáď trochu nespokojní. Volajú si totiž zo starých mobilných telefónov. „Múzejné“ modely neposkytujú žiadne moderné funkcie, nie sú napojené na sociálne siete, ťažko sa v nich prezerajú e-maily a ešte horšie sa v nich spravujú dokumenty. Kúpte im preto radšej mobilné telefóny, s ktorými budú dobre reprezentovať vašu firmu. Nové „smartphony“, teda chytré telefóny, poskytujú predovšetkým dnes tak potrebný flexibilný prístup na internet. Vďaka tomu budú vaši spolupracovníci stále online a bude jednoduchšie je zastihnúť. Z týchto telefónov je možné rýchlo a pohodlne odpovedať na e-maily a možno tiež výhodne ušetriť na volaniu pomocou VoIP klientov.

Vy ani vaši kolegovia sa tiež dnes nezaobýdete bez kvalitných notebookov. Bežné notebooky majú problémy s výdržou, pretože sa prudko znižuje kapacita batérie. Po dvoch rokoch používania tak batéria vydrží napríklad len niekoľko minút. V laptopoch je dnes všetko miniaturizované, diely sú malé, vetranie je nedostatočné. Oplatí sa teda zakúpiť skutočne robustný, kvalitný stroj. Presne taký je Thinkpad, najvyššia liga medzi notebooky. Výrobcom tejto legendárnej „mašiny“ je známa firma IBM – ktorá sa dnes volá Lenovo. Tradície vo výrobe a poctivý prístup k spracovaniu notebookov sú zárukou, že kupujete skutočnú pracovnú stanicu a nie len akousi „výbavu na hranie pre deti“.