Žiariť úsmevom túži každý

Najväčší záujem o biele zuby zaznamenali najmä v Anglicku, Írsku a Španielsku. Začiatok 21.storočia znamenal éru bielych zubov v susedkom Poľsku a Maďarsku. U nás na Slovensku začal byť veľký záujem ľudí o biele zuby zhruba pred piatimi rokmi, kedy sa začali objavovať rôzne spôsoby bielenia zubov.

Veľkým trendom je chemické bielenie zubov, ktoré môže robiť len zubný lekár, prípadne dentista. Bežného človeka však nikto neupozorní, že táto metóda je veľmi zaťažujúca na zuby. Dochádza pri nej k zásahu do štruktúry zuba. Mnohí zubári tvrdia, že dnes používané metódy sú veľmi šetrné, ale treba dobre pouvažovať, či skutočne túžite po bielom úsmeve za každú cenu. Na podobnom princípe pracujú aj bieliace pásiky na zuby, ktoré si dokáže aplikovať každý v pohodlí svojho domova. Rozdiel je len v obsahu čistiacej látky, ktorá je pri pásikoch nižšia. Rovnako je rozdiel aj v cene, cena zubných pásikov je mnohonásobne nižšia. Bieliaci efekt pri použití bieliacich pásikov dokáže predĺžiť pravidelným používaním bieliacich zubných pást. Viac o bielení zubov si môžete prečítať na internetových fórach či v knihách.

Zlú správe však máme pre všetkých milovníkov kvalitnej kávy, (čierna, preso, kapučíno, či kvalitná káva lavazza) bez ktorej si nedokážu predstaviť ani jediný svoj deň. Káva, rovnako ako červené víno, zelený a čierny čaj spôsobujú „zanášanie“ zubov. Pokiaľ sa nechcete vyhnúť pitiu týchto obľúbených nápojov, odporúčame Vám pravidelne nosiť v kabelke žuvačky a použiť ich ako čistiaci prostriedok. Pamätajte, že žuvačky nenahradia zubnú kefku a pastu!