5 obľúbených interiérových doplnkov

Konečne sa ľudia začínajú experimentovať, byť trochu extravagantní a dávajú poriadny kus seba do svojho príbytku. A tak to má byť, je predsa rok 2015 a bezpohlavnému bývaniu konečne odzvonilo. Interiérový dizajn zažíva veľký rozmach a kladie dôraz na jedinečnosť, odlišnosť, pestrosť farieb a materiálov. Aké bytové doplnky sú dnes najviac trendy?

Drevo, veľa dreva

Drevo posúva váš interiér na úplne iný level. Minimalistický, no zároveň veľmi elegantný a útulný vzhľad, robí z dreva skvelý doplnok. Dôkazom sú drevené obklady v kúpeľniach, ktoré sú v kontraste s pohľadovým betónom či nahrubo opracované stoly z masívu v moderných bytoch. Táto kombinácia pripomína škandinávsky štýl bývania, v ktorom sú najdôležitejšími prvkami svetlo, minimalistický vzhľad a práve drevo.

Výrazné svietidlá

V minulosti bola hlavnou a často aj jedinou požiadavkou na lampy a lustre, aby svietili. Dnes dokážu byť lampy výrazným interiérovým doplnkom, ktorý posúva vaše bývanie na úplne nový rozmer. Nebojte sa výrazných kúskov, napríklad lampa z Ikea, ktorá pripomína medzigalaktickú vesmírnu loď zo Star Wars získala ocenenie za najlepší dizajn. Nebojte sa extravagancie, buďte odvážny aj vo výbere osvetlenia.

Odvážne farby

Niekedy sa hovorilo, že veľké kúsky nábytku ako sedačky či kreslá by mali byť v neutrálnej farbe. To dnes už neplatí. Pokojne siahnite po sedačke v petrolejovej modrej, smaragdovej zelenej, výraznej červenej či žuvačkovo ružovej. Perfektne rozžiari váš interiér. Ale pozor, všetkého veľa škodí.

Bláznivé vzory

Kúsok trendov v oblečení prenikol aj do bývania. Nebojte sa kúpiť si kreslo vo výraznej farbe ozdobené kvetovaným vzorom alebo modrý obrus s geometrickými tvarmi. Bude to pre vás zásah do čierneho. Alebo skôr do farebného?

Kov dnes letí

Hlavne teplé farby ako mosadz, bronz, meď či zlato. Nebojte sa vyladiť vašu izbu doplnkami práve z toho materiálu. Skúste úchytky na nábytku, väčšie sošky či rámy na obrazy v týchto odtieňoch. Neviažte sa k starým konvenciám, vložte do bývania kúsok seba.