Naučte sa tvoriť grafiku a vlastné hry

Tvorba hier je jednou zo schopností, ktorú nedisponujú len tí najnadanejších programátori, ale môže sa to ľahko naučiť každý. Dokonca i tie najlepšie herné a grafické štúdiá vznikali v garážach z partie nadšencov a priateľov, ktorí chceli niečo dokázať.

Ak bolo aj vaším snom vytvoriť vlastnú hru, tak sa vám teraz ponúka tá najlepšia možnosť, portál Tvorba hier vznikol ako centrum vývojárov a jeho hlavným cieľom je naučiť tvoriť hry. Vďaka prehľadným návodom sa naučíte ako vytvárať  jednoduché hry, tak aj zložité RPG, strieľačky, hry pre mobilné telefóny a mnoho ďalšieho. Hry možno tvoriť úplne bez akýchkoľvek znalostí programovania. Prostredníctvom vizuálnych editorov možno tvoriť hry krok po kroku.

Poslúži k tomu enginy, ktoré možno stiahnuť zadarmo a rozvíjať v nich vlastné projekty. Cieľom potom môžu byť úspešné hry, z ktorých budete mať nielen radosť, ale aj zisk. Jediné, čo je potrebné k tvorbe hier, tak je chuť tvoriť. Okrem jednoduchých enginov však ponúkame aj pokročilých enginy, v ktorej môže tím ľudí vytvoriť hry, ktoré môžu hrdo konkurovať súčasným najlepším hrám, pretože je ich možné vytvoriť na rovnakom engine.

Ak by vás však zaujímala tvorba grafiky ako takej, tak je pre vás vhodný portál, kde nájdete nielen návody na photoshop, ale aj celú radu ďalších podrobných návodov, s ktorými bude tvorba akejkoľvek grafiky veľmi jednoduchá. Každý portál je pravidelne aktualizovaný, každý týždeň sa možno stretnúť s novými návodmi, ktoré vás zakaždým naučia zase niečo nové a zaujímavé.

Třeba jednou uděláte hry jako Goodgame Empire přes celou obrazovku (fullscreen), nebo Big Farm.