Čo so starším domom?

V prvom rade si nechajte poradiť od odborníka, ktorý Vám presne povie, ako treba postupovať, a koľko bude celá investícia stáť.

Poraďte sa so svojimi známymi, ktorý už majú skúsenosti so stavbou či prestavbou domu. Spýtajte sa ich, aké materiály používali, aké majú s nimi skúsenosti, a hlavne sa informujte, ktoré stavebné firmy vo vašom okolí sú naozaj dobré. V žiadnom prípade nešetrite na stavebnom materiály! Roky sa vždy podpíšu najmä na https://www.bezvarady.eu/ budovy, ktorú je potrebné úplne odstrániť. Pri starších domoch treba pouvažovať aj nad zateplením domu. Ak sa rozhodnete pre zatepľovanie domu, vyhnete sa zbytočným tepelným únikom. Treba však vymeniť aj staré okná za nové. Okná sú v každej domácnosti veľmi dôležité. Do miestnosti prepúšťajú denné svetlo, vďaka čomu je miestnosť dostatočne presvetlená. Okná s dreveným rámom sú používané už celé generácie, dnes sa často stretávame s označením eurookná. Treba však pripomenúť, že o drevené okná je potrebné sa pravidelne starať. Natierať drevené rámy lakom je potrebné v päťročných intervaloch.

Pri „prerábke“ domu (najmä domy staršie ako 50.rokov) je vhodné pouvažovať nad výmenou pôvodných vodovodných potrubí, rovnako tak treba vymeniť elektrické rozvody, ak nie je zavedená plynová prípojka zabezpečiť jej sprevádzkovanie. Odpadové rúry tiež môžu byť po dlhých rokoch používania zanesené a ich výmena je tiež potrebná. Upchávaniu odpadových rúr v kuchyni zabránite ak si zadovážite drvič potravinových odpadov, ktorý sa dnes používa v každej kuchyni, preto si ho zadovážte aj vy. Ak nemáte možnosť pripojenia odpadu na mestskú kanalizáciu pozrite si ponuku kvalitných sklolaminátových žúmp.