Ako vybrať sedačku

Sedačky patria k nábytku, ktorý musíme po určitej dobe obmieňať. Či už zariaďujeme nový byt alebo len vymieňame starú sedačku, mali by sme si dať záležať na výbere sedačky alebo látkovej pohovky. Čo musíte zohľadňovať pri výbere sedačky, aby sa nestalo, že za pár dní prídete na reklamáciu?

Podľa umiestnenia sedačky

Najprv si musíte ujasniť, kam sedačku umiestnite. Do menších miestností ako vchodové haly a predsiene sa hodia skôr sedačky menších rozmerov, najlepšie pohovky. Ak plánujete sedačku umiestiť do obývacej miestnosti, odporúčajú sa skôr sedačky väčších rozmerov. Ak máte obývačku väčších rozmerov, môžete si dovoliť experimentovať. Vyberať si môžete medzi inak dosť nedostupnými sedačkami – napríklad rohové sedačky alebo dokonca priestranné sedačky v tvare U.

Podľa počtu miest na sedenie

Pri kúpe sedačky zohľadnite aj počet miest. Skúste sa zamyslieť na tým, koľko ľudí väčšinou sedáva na sedačke. Sedacia súprava sa môže skladať z 3-sedu alebo z 2-sedu. Rohové sedačky sú typické tým, že majú viacero modulov v rôznych rozmeroch. Vynikajúcou pomôckou sú aj taburetky, ktoré máme možnosť zakúpiť ku konkrétnym sedacím súpravám.

Podľa štýlu sedačky

Pri výbere sedačky by sme si mali všímať štýl. Poznáme moderný, klasický alebo rustikálny. Aké sú ich charakteristické vlastnosti?

Moderná sedačka

Modernú sedačku spoznáte podľa jej hlbokého sedu, nízkej výšky a podľa hranatého tvaru.

Rustikálna sedačka

Rustikálna sedačka je typická svojou výškou a svojim dreveným zdobením.

Klasická sedačka

Klasická sedačka má pohodlné sedenie, dobrú opierku na hlavu a je typická svojimi oblými tvarmi.