Dámy, toto je skutočný elixír pre vašu starnúcu pleť

Ak sa tiež trápite nad vráskami, máme pár odporúčaní. Zaujímať budú najmä dámy, ktoré si potrpia na prírodnú kozmetiku. Drahé krémy môžete odložiť bokom, pomocník na vrásky a starnúcu pleť sa volá opunciový olej a nazývajú ho tiež nadnesene prírodný botox.

opuncia2

Čo to vlastne je? Opuncie sú kaktusy pôvodom z Mexika, ktoré však po objavení Ameriky Krištofom Kolumbom začali pestovať aj v Stredomorí. Dnes sú jedným z mála ekologických spôsobov, ako poľnohospodársky vyťažiť z púšte. Nepotrebujú skoro žiadnu vlahu a ich plody majú semienka, ktoré po vylisovaní produkujú spomínaný vzácny elixír, opunciový olej. V súčasnosti sa opunciové rastliny vyskytujú v južnom Maroku, kde ich aj priamo spracovávajú ekologickým spôsobom v manufaktúrach. Ak je výrobný proces správny a v súlade s prísnymi pravidlami ekologického hospodárstva, nepoužívajú sa žiadne chemikálie a ani samotný produkt neobsahuje nič navyše, len čistý vylisovaný olej. Takáto manufaktúra môže získať certifikáty a pre konečnú spotrebiteľku takáto certifikovaná bio kozmetika je garanciou kvality, tradície a poctivej nechemickej výroby.

Ak vás to zaujalo, vedzte, že opunciový olej stačí používať po troškách, pretože je veľmi účinný a zároveň jeho náročná výroba znamená aj pomerne vysokú cenu. Veď si to predstavte – na výrobu jediného litra tohto zázraku musia marocké ženy nazbierať 800 kilogramov opunciových plodov, z ktorých sa zužitkujú iba semená. Opunciový olej sa predáva po mililitroch. Najčastejšie ho dostanete v 10 ml alebo 20 ml fľaštičke. Ideálny je na mimické vrásky v okolí očí, úst, aj hocikde inde. Nanáša sa čistý na jemne zvlhčenú pleť po jej očistení. Ak chcete, môžete si ho natrieť na celú tvár – spolu s vodou vytvorí olej na tvár fluid, a tak postačia dve až tri kvapky.

opuncia

A účinky? Viditeľné. Vyrovná vrásky intenzívnou podporou tvorby kolagénu, ktorý je pre mladistvú pleť základom. Keď kolagén strácame, viditeľne sa nám prehlbujú vrásky a starneme. Vitamín E, K1 a betakarotén plus vyššie mastné kyseliny v opunciovom oleji pokožku zjemňujú a vyživujú. Udrží pokožku hydratovanú, má tiež protizápalové a upokojujúce účinky, takže pokojne aj na aknóznu pleť.