Viete, aký bol prvý výrobok značky Casio?

Poďme si urobiť rýchlu tipovačku. Len aby ste boli v obraze a mali predstavu o vtedajšej technologickej úrovni, spoločnosť Casio vznikla v roku 1946 v Tokiu. Teda počas druhej svetovej vojny, už vtedy tam boli nejaké počítače ako Eniac, šifrovacie stroje ako Enigma, tanky a tak. A teraz otázka: „Čo si myslíte, aký bol prvý výrobok spoločnosti Casio?“ Hodinky? Kalkulačka? Japonské kamikaze lietadlo? Paličky na sushi spojené gumičkou? Samá voda.

Prvý výrobok spoločnosti Casio

Prvým výrobkom spoločnosti Casio bola yubiwa fajka. Prsteň, do ktorého ste si vložili cigaretu a koncom trubičky ste si z nej mohli potiahnuť. A ruky ste mali voľné. Vtedy ani Japonci nemali smartfóny, no aj napriek tomu zakladateľ firmy Tadao Kashio zbohatol. A predstavte si, čo by dnes dali za takýto vynález fajčiari so smartfónom neustále v ruke. A kedy začali vyrábať niečo, čím je Casio typické? Prvú kalkulačku vyrobili v roku 1949. No nie takú peknú, malú, šikovnú, digitálnu. Ale veľkého mechanického obra.

Prvá japonská elektro-mechanická kalkulačka

Až o šesť rokov neskôr sa podarilo bratom Kashiovcom zhotoviť prvú elektro-mechanickú kalkulačku v Japonsku. Takú, ktorá nezaberala na stole viac miesta ako pekáč s moriakom. Casiu sa darilo neustále napredovať, veď Japonci a pokrok sú nerozlučná dvojka. Koncom 80. rokov začali vyrábať hudobné nástroje a aj hodinky. Prvé hodinky Casio uzreli svetlo sveta v roku 1974 a trvalo len 9 rokov, kým sa na trhu objavili G-Shocky. Legendárny model hodiniek tejto značky.

Japonská kvalita

Netrvalo dlho a Casio spojilo svoje dva nosné výrobky do jedného – hodinky s kalkulačkou. Hodinky, po ktorých túžil každý. A bolo jedno, či ste dieťa alebo už nepočítate dni do dôchodku. Bola to paráda. Samozrejme, že nezaspali na vavrínoch a hodinky Casio nájdete vo všetkých možných variantach – športové, elegantné, trendové či potápačské. Pozrite si aj vy ponuku hodiniek, ktorých predchodcom bol prsteň na cigaretu na www.hodinky.sk.