Malorka je krásna

Malorka je priam dovolenkový raj. Zamilujú si ju všetci tí, čo milujú slnko, more, zábavu. Ale aj tí, ktorým je blízky šport, poznávanie a aktívny oddych. Na svoje si prídu aj nároční dovolenkári, ktorí si veľmi potrpia na špičkovú kvalitu poskytovaných služieb v hoteloch. Malorka je najväčším z Baleárskych ostrovov. Jej dlhé pobrežie je bohato členité. Je tu množstvo skalnatých zátok, drobných zálivov s priezračnou vodou, krásne pláže s bielym pieskom.

Ostrov sa vyznačuje subtropickým stredomorským podnebím. Najvhodnejšie obdobie na dovolenku je pomerne dlhé, môžete ju navštíviť od mája do novembra, flóra ostrova je vtedy veľmi rozmanitá, more je krásne vyhriate, ideálne obdobie na dovolenku. Nezabudnite používať kvalitnú prírodnú kozmetiku.

Malorka je skutočne úžasné miesto, že po absolvovaní každých dvoch kilometrov, môžete naraziť na nový objav, ktorý môže byť pohladením tela i duše. Je veľmi bohatá aj na architektonické pamiatky. Tie najstaršie pochádzajú z čias talayotskej kultúry, iné z obdobia nadvlády Rimanov, v hlavnom meste Palma dokonca môžete nájsť stavby z arabského obdobia. Veľmi známa je aj katedrála nachádzajúca sa v Palme. Rozvoj turizmu sa datuje až po roku 1950, životná úroveň obyvateľov ostrova sa odvtedy výrazne zlepšila.

Turisti Malorku milujú. Vybrať si môžu z viacerých letovísk. Navštevujú ju aj tí, ktorí milujú zábavu a divoký nočný život.

Vegetácia ostrova je veľmi rôznorodá, mohli by sme až povedať, že je veľmi bujná. Rastie tu tiež veľa mandľovníkov, z ktorých mandle sa spracúvajú viacerými spôsobmi.

Malorka je tiež preslávená výbornými službami a chutnou kuchyňou. Ochutnať môžete z pestrej ponuky zdravej a veľmi výdatnej stravy. Prísadou takmer všetkého je olivový olej. Varia hlavne ryby, bravčové mäso, dary mora, zeleninu a zo sušeného ovocia.

Návštevu tohto ostrova určite nebudete ľutovať. Pri jej spoznávaní určite natrafíte na množstvo zaujímavých obchodíkov, kde si možno na pamiatku kúpite aj pekné šaty.