Uľahčite si začiatky podnikania

Hlavne pre ľudí, ktorí ešte nikdy nemali zapísané svoje meno v obchodnom registri, je začať podnikať veľký krok do neznáma. Ono, krok do neznáma to je aj pre tých ostrieľaných. Tí však už vedia, ako založiť spoločnosť, ako sa pohybovať na trhu, ako nadväzovať kontakty. No tým novým sa vrásky na čele objavia už pri zakladaní spoločnosti. Žiaľ, nie sme v Estónsku, aby ste si sadli k počítaču a založili si spoločnosť cez internet na počkanie. Musíte si to všetko obehať. Ale existuje cesta, ako sa tomu vyhnúť.

shutterstock_88492132

Získanie spoločnosti bez vybavovačiek

Nahovárať si, že slovenské úrady a level byrokracie sú na dobrej úrovni, by bolo urážkou našej dôstojnosti. Preto, keď sa chcete vyvarovať tomuto prostrediu, existujú spôsoby, ktoré vám to uľahčia. Prvým je, že zveríte založenie spoločnosti do rúk špecializovanej firmy, ktorá pre vás založí eseročku či akciovku presne podľa vašich predstáv. Avšak aj tak to trvá dva týždne. Chcete šetriť čas a vrhnúť sa do podnikania, kým vás počiatočný elán neopustil? Odpoveďou je predaj s.r.o..

Výhody ready made spoločnosti

Na výber máte dva typy ready made spoločností. Prvým sú spoločnosti, ktoré boli založené s tým, že neskôr budú predané záujemcovi. Druhým typom sú spoločnosti, ktoré boli používané, no majiteľ ich chce predať. Oba tieto typy spoločností sú však logicky bez záväzkov. Hlavnou výhodou je, že môžete po jej kúpe začať podnikať už do 24 hodín. Takže žiadne zbytočné čakanie. A keď vám podnikanie nevyjde, nečaká vás nič zložité. Taktiež musíte urobiť výmaz z obchodného registra.

S likvidáciou či bez?

Firma je definitívne zrušená až vtedy, keď ju vymažete z obchodného registra. A vtedy sa môžete rozhodnúť, či si vyberiete likvidáciu firmy alebo to urobíte bez likvidácie. Najjednoduchšie je, keď máte zaplatené  všetky záväzky a nemusíte spoločnosť likvidovať či dávať do konkurzu. Vtedy máte na výber – spoločnosť predáte a ešte zarobíte, alebo ju jednoducho iba vymažete z OR. Čo vám vyhovuje viac?