Virtuálne sídlo Vám môže priniesť výraznú úsporu

Nielen domácnosti sa musia vysporiadať s nižším príjmom, či neistotou v zamestnaní. Ceny nevyhnutných potravín, bývania a energií neustále rastú, no platy sa znižujú a miera nezamestnanosti stále stúpa. Veľmi rýchlo a rapídne sa znížil náš životný štandard. Šetríme tak na nepotrebných výdajoch a čoraz viac využívame aj možnosti sporenia v bankách. Chceme sa jednoducho poistiť do budúcnosti.

Aj napriek ohlasom v médiách, že situácia sa bude stále zlepšovať akosi neveríme a nevenujeme im zvláštnu pozornosť. Takáto predstava však nevládne len medzi obyčajnými ľuďmi, podobne sú na tom aj podnikatelia. Tí naviac majú sťažené podmienky svojho rozvoja neustálymi zmenami v legislatíve. Samotné podnikanie si tak vyžaduje nemálo peňazí nielen na povinnosti voči štátu.

Podnikanie je zárobková činnosť, je to práca ako každá iná, až na nutnosť znalosti zákonov. Už pri zakladaní spoločnosti je nevyhnutné meno firmy, adresa a k tomu sa pridajú aj identifikačné čísla. Každá firma potrebuje vlastné sídlo. Dnes je populárny prenájom kancelárií, ak si však takúto adresu chcete registrovať ako sídlo firmy, môže sa Vám to časom vypomstiť. Adresa v Obchodnom registri musí byť aktuálna, to znamená, že pri každom sťahovaní ju musíte zmeniť. Riešením môže byť práve virtuálne sídlo, táto adresa slúži len na korešpondenciu a je tak oveľa lacnejšia. Tiež je nezávislá od možného sťahovania Vašej kancelárie. Naviac takto môžete mať aj sídlo v centre Bratislavy a ešte aj ušetríte.