Ako vyzerá moderná trendy obývačka

Do spálne hostí spravidla nepúšťate, zato obývacia izba je najviac na očiach. Je preto najdôležitejšou miestnosťou v dome z hľadiska reprezentácie Ako dať návštevám najavo, že súčasné trendy máte v malíčku? Ohúrte ich obývačkou, ktorá im vyrazí dych.

Modern white interior design room in scandinavian style

Modern white interior design room in scandinavian style

Severský dizajn na vrchole slávy

Hoci je súčasná doba charakteristická návratom retro či vintage, nič neukáže váš vyberaný vkus viac, než interiér v severskom štýle. Ten sa vyznačuje jednoduchosťoučistými líniami, farebnou striedmosťou a funkčnosťou. Škandinávsky nábytok sa vyrába z kvalitného dreva a už od pohľadu prezrádza praktickosť a klasickú eleganciu. Priveľké zdobenie, komplikované ornamenty a príliš veľa doplnkov už nie je v móde. Ak vás severský dizajn zaujal, tu sú tipy a triky, ako ho aplikovať do svojho domova. 

Nesmrteľná biela

Čo sa týka farieb, populárna je biela v kombinácii s jedným výrazným odtieňom. Svetlé farby totiž opticky zväčšujú priestor a dodávajú mu akúsi vzdušnosť. Myslíte si, že biela či pastelové farby sú nudné? Skúste skombinovať biely interiér, nábytok s prírodného dreva a doplnky vo vínovej červenej – napríklad vankúše, dekorácie, obrazy. Výsledný dojem bude veľmi elegantný a živý, pretože bordové detaily dodajú miestnosti energiu.

Hrajte sa s osvetlením

Luster je síce silný dizajnový prvok, trendy v interiérovom osvetlení sa však od neho ako od jediného zdroja svetla pomaly odkláňajú. Taktiež zo zdravotného hľadiska je vhodné ho doplniť o ďalšie svietidlá. Stojacia lampa pri vašom obľúbenom kresle či zopár nástenných svietidiel pre intímnejšiu atmosféru – zlaďte ich so štýlom obývačky a výsledok bude kráľovský. Do módy tiež prichádza tzv. akcentové osvetlenie, ktoré sa používa nie na ožiarenie priestoru, ale na podsvietenie zaujímavých prvkov a dominánt izby. Zvýraznite bodovkami obraz, nástennú dekoráciu či sklenenú vitrínu. Upriamte pozornosť na to, čo chcete, aby bolo vidieť.

Zelený evergreen

Rastliny v byte či dome nikdy neboli tak populárne, ako teraz. V najmodernejších bytoch či domoch sa z flóry tvoria celé živé steny, vy si však vystačíte so zopár exemplármi v zaujímavých črepníkoch. Inšpirujte sa fínskym funkcionalizmom v podaní Alvara Aalta či iným jednoduchým dizajnom vo výraznejšej farbe.

Moderná obývačka dýcha čerstvým vzduchom a vyvoláva pocit poriadku a ľahkosti. Pre kvalitný nábytok choďte na mt-nabytok.sk a vneste do svojho príbytku trocha škandinávskej elegancie.