Chcete, aby váš sklad vyzeral ako z budúcnosti?

Žiadny sklad sa nezaobíde bez spoľahlivej manipulačnej techniky. Ak teda nemáte eshop s nejakými drobnosťami a ako sklad nevyužívate svoju garáž. Povieme to teda inak. Žiadny sklad, v ktorom sa pracuje s ťažším a objemnejším nákladom, sa nezaobíde bez spoľahlivej manipulačnej techniky.

Autonómna manipulačná technika urobí prácu za vás

Samozrejme, bežne potrebujete ešte aj zamestnancov, ktorým nie je cudzia obsluha výkonného vysokozdvižného vozíka a podobnej techniky. Avšak ako do mnohých oblastí v našich životoch aj do manipulačnej techniky prenikla umelá inteligencia a robotika.

Preto v portfóliu nejedného výrobcu nájdete už aj manipulačnú techniku, ktorá dokážu pracovať autonómne. Od silných robotických ťahačov, cez autonómnu techniku na prácu s paletami až po logistických robotov, ktorí dokážu zdvihnúť náklad až do výšky 12 metrov.

Umelá inteligencia si poradí s rôznymi úlohami

Po vašom sklade sa tak samostatne môže pohybovať flotila autonómnej manipulačnej techniky. Spomínané robotické ťahače dokážu prepravovať náklad s hmotnosťou až 5 ton a to aj pri obmedzenom priestore na manévrovanie. To vďaka výkonnému bezúdržbovému motoru s vysokým krútiacim momentom.

Ak chcete nielen prepravovať náklad, ale ho aj blokovo ukladať pri príprave na expedovanie a stačí vám schopnosť manipulovať s tovarom do 3 ton, autonómne riadený paletový vozík je to, čo hľadáte. Vďaka spoľahlivému systému geonavigácie nepotrebuje dodatočnú vodiacu techniku v podobe vodiacich dráh, či laserových reflektorov. Hodí sa tak všade tam, kde na malom priestore musia kooperovať ľudia a autonómne stroje. A keď treba, dá sa obsluhovať aj ručne.

Na manipuláciu s ešte ľahším nákladom, do 1600 kg, ktorý ale potrebujete vedieť zdvihnúť do výšky maximálne 4,2 metra, slúžia autonómne stohovacie vozíky. A ak potrebujete dosiahnuť výšku až 12 metrov a nemanipulujete pritom s tovarom ťažším ako 1500 kg, vysokozdvižný regálový zakladač si hravo poradí s každou úlohou, pred ktorú ho postavíte. A keďže nespôsobuje nechcené poškodenia tovaru, môžete mu zveriť aj naozaj cenný náklad.

Zdroj obrázka:

Autor: Pand P Studio / Shutterstock.com