Chcete podnikať? Začnite už dnes

Unavuje vás čo i len predstava na to, že by ste mali behať 10 dní po úradoch a stáť v radoch, vyplňovať formuláre, zapisovať sa do registrov a prísť o veľa energie? Toto všetko musíte urobiť preto, aby ste si založili svoju vlastnú spoločnosť a začali podnikať. Keby som vám povedal, že nič z tohto nemusíte robiť a aj tak môžete mať vlastnú spoločnosť? Bez toho, aby v tom bol nejaký háčik. Ako? Jednoducho.

Založ a predaj

Nielenže by ste nemuseli behať po úradoch, nemuseli by ste ani čakať 10 dní, kým by sa vybavili všetky potrebné náležitosti na založenie firmy. Existujú firmy, ktoré majú už existujúce s. r. o. na predaj. Bez akýchkoľvek záznamov, bez akýchkoľvek podlžností, bez akýchkoľvek nesplatených pohľadávok – neboli vôbec používané. Už boli založené s úmyslom ďalšieho predaja. Vy si ich kúpite a môžete začať podnikať prakticky do pár hodín. Bez čakania, bez nervov, bez záväzkov. Ideálne.

Ušetrite stovky eúr

Máte zamestnancov? Potrebujete kanceláriu? Keď ste dvakrát odpovedali „nie“, môžete ušetriť stovky eúr mesačne a získať prestíž, ktorá sa vám na začiatku podnikania zíde. Ako je to možné? Prenajmite si virutálnu kanceláriu za pár desiatok eúr mesačne, získajte prestížnu bratislavskú adresu a znížte pravdepodobnosť návštevy daňovej kontroly. No dobre, ale čo s poštou? Pošta vám bude chodiť na adresu virtuálnej kancelárie, kde sa vám o ňu postarajú na recepcii a o zásielke budete informovaný SMSkou alebo mailom.

Hľadajte príležitosti

Keď sa aklimatizujete a získate pevnú pôdu pod nohami, začnite hľadať investičné príležitosti, nové možnosti rozvoja či expanziu na zahraničné trhy. Na to je však potrebné získať peniaze, ale odkiaľ? Sú dve možnosti – buď budete šetriť, čo bude trvať veľmi dlho, kým našetríte potrebnú sumu alebo využijete možnosť pôžičky od Slovenskej požičovne. Je na vás, či viete o skvelej príležitosti a využijete ju alebo budete čakať na ďalšiu.

Založte internetový obchod

Najrýchlejšia cesta ako si založiť vlastný internetový obchod je zvoliť prenájom. Pokial nie ste programátori a chcete ušetriť počiatočné náklady, prenájom je pre vás ideálné riešenie. Shopet ponúká testovacie obdobie – 30 dnov bez záväzkov. Počas týchto 30 dní si e-shopové riešenie môžete otestovať a zistiť či spĺňa vaše požiadavky.