Chcete zbohatnúť, ale aktuálna práca to nedovoľuje? Podajte výpoveď!

Máte prácu, na ktorú nadávate? Prácu, v ktorej nie ste spokojný? Túžite po niečom inom, lepšom, čo bude prinášať viac výhod a možností? Tak nečakajte a podajte výpoveď!

Podanie výpovede považujú mnohí za jednu z najnáročnejších vecí v živote. A to je veľká chyba. Nečudo potom, že polovica Slovákov má málo peňazí, neustále nadáva na prácu a následne aj na všetko ostatné vo svojich životoch. Ak sa jednoducho nedokážete postaviť za svoje túžby a robiť všetko preto, aby sa naplnili, nečakajte, že budete mať život, po ktorom túžite. Podanie výpovede v práci, ktorá vás nebaví, nenapĺňa, neposkytuje dobrý kariérny rast a navyše v nej ani dobre nezarábate, je to najmenej, čo môžete pre svoje šťastie v živote spraviť. Väčšina Slovákov sa bojí, že keď podajú výpoveď, tak si už lepšiu prácu nikdy nenájdu. A to je zásadná chyba, vďaka ktorej nikdy nebudú bohatí a spokojní. Ak vy nechcete dopadnúť ako ďalší typický Slovák, ktorý nadáva na svoj život a prácu, nečakajte! Podajte výpoveď a nájdite si niečo lepšie. Alebo rovno začnite svoj vlastný biznis. V prvom rade však potrebujete vedieť, ako správne podať výpoveď…

Rôzne formy konca

Mnoho ľudí si myslí, že keď končíte v práci, vždy podávate výpoveď. To však nemusí byť vždy tak. Sú totiž dva základné a najčastejšie spôsoby, ako skončiť pracovný pomer – výpoveď alebo dohoda o skončení pracovného pomeru. Špecifickým prípadom je ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe, kedy vám stačí doručiť zamestnávateľovi oznámenie o skončení a pracovný pomer končí ihneď po doručení tohto oznámenia. Aký je však rozdiel medzi výpoveďou a dohodou o skončení pracovného pomeru. Výpoveď je o niečo náročnejšia, keďže po podaní výpovede vám plynie výpovedná doba, ktorá trvá 2 mesiace. Počas tejto doby ešte musíte chodiť do práce. Výpovedná doba vám však plynúť nemusí, ak skončíte dohodou. Vtedy sa v dohode so zamestnávateľom dohodnete na termíne vášho konca v práci. Pri podávaní výpovede však treba myslieť aj na mnohé ďalšie právne a iné aspekty, o ktorých by ste si vopred mali naštudovať o niečo viac informácií. Pomôže vám napríklad magazín na portáli eKariera.sk. Tu nájdete mnohé články s užitočnými radami, vzory dôležitých dokumentov a rady, ako zvládať právo a zmluvy. Tak nečakajte, zorientujte sa v oblasti výpovedí aj vy, skončite vo svojej starej práci, ktorú nemáte radi a začnite žiť svoj život snov!