Investícia do nehnuteľností

Aj vy rozmýšľate o tom, že by ste peniaze, ktoré vám len tak ležia na účte radšej chceli investovať? Jedným z najatraktívnejším spôsobom ako a do čoho investovať sa stali nehnuteľnosti. Je to relatívne bezpečné riešenie ako hospodáriť so svojimi financiami.

Túto investíciu treba brať ako dlhodobé hľadisko, pretože ceny nehnuteľností raz klesajú a inokedy rastú. Keď stúpajú je rozumné nehnuteľnosti predávať a naopak keď klesajú a vy túžite po novom domčeku či byte je načase kupovať. No aj napriek takýmto krátkodobým výkyvom sa investície do nehnuteľností naozaj oplatia. Či sa už chystáte kupovať alebo predávať jedno je isté a to to, že by ste mali mať vždy dostatok informácií o danej nehnuteľnosti, lokalite a najmä polohe skupovaného objektu.

Samozrejme, že by ste mali mať aj zvážené a zodpovedané otázky typu: účel investície, predpokladané výnosy a návratnosť investície. V dnešnej dobe nie je na škodu investovať do kúpy nehnuteľnosti a je jedno či ide o byt alebo dom. Navyše šťastie majú najmä tí, ktorí sa takpovediac stanú majiteľmi odrazu „výhodnej“ nehnuteľnosti.

Princíp je v príklade. Povedzme napríklad, že mladí manželskí pár si kúpi byt na obyčajnej a ničím nezaujímavej ulici. No táto ulica sa povedzme za 20 rokov stane takpovediac centrom mesta. Vynoví sa, opravia sa chodníky a vybudujú sa na nej kaviarničky s terasami. Ten byt, ktorý kúpili za výhodný peniaz razom získa na prestíži a atraktivite. A ľudia, ktorý by si chceli kúpiť v tom istom paneláku byt ako spomínaný manželia pred 20 rokmi, by si v dnešnej dobe na ňom mnohonásobne priplatili. Preto sa pri kúpe nehnuteľnosti treba dívať aj do budúcnosti. Jasné, že nie sme vševediaci a nevieme predpovedať budúcnosť, no určitá predstava by sa vám mohla vytvárať postupom rokov.