Možno práve Turecko

Ďalšie faktory, ktoré nás ovplyvňujú, sú kvalita pláží v danej oblasti, kvalita poskytovaných služieb, ako aj koľko hviezdičkové sú hotely, ktoré sa tam nachádzajú. Ak patríme medzi „last minute dovolenkárov“, často tieto veci neriešime. Často vyberieme podľa veľmi zaujímavej ceny a hotovo. Ak si pozriete ponuku na letenky.sk, určite tam nájdete pestrú ponuku rôznych leteniek.

Po návšteve Amerických miest akými sú New York či Hollywood, či Austrálskeho Sydney túžia najmä mladí ľudia, ktorí sem prichádzajú nielen za poznaním ale aj za vidinou dobrého zárobku. Pre tých, ktorí ale hľadajú oddych je ideálnym miestom Turecko, ktoré sa nachádza v juhovýchodnej časti Balkánskeho poloostrova. Je pomerne hornatou krajinou. Nížiny možno nájsť len v európskej časti. Pobrežie Turecka zväčša tvoria strmé zrázy a je výrazne členité. Obyvateľstvo je zložené z Turkov a národnostných menšín, najväčšie zastúpenie majú Kurdi. Najväčšia časť obyvateľstva vyznáva islamské náboženstvo, menšia časť sú kresťania a židia. Pokiaľ sa do Turecka vyberiete na dlhšie obdobie, bude dobré, ak sa poradíte so svojím lekárom o vhodných očkovaniach.

Turecko sa nachádza v subtropickom pásme. Veľmi príjemne podmienky sú práve na pobreží Stredozemného mora. Na južnom pobreží je dokonca veľmi príjemné počasie aj v zime, možno však trocha daždivé.

Medzi najznámejšie dovolenkové destinácie Turecka patria: Bodrum, Marmaris, Belek, Side, Alanya, Konakli. Časť z nich leží na západnom pobreží a sú tiež známe ako turecká riviéra. Veľmi obľúbené sú výlety do akvaparkov, rafting, nákupné výlety a návštevy tureckých bazárov. Pri nákupných výletoch možno natrafíte aj na zaujímavé hodinárstvo, kde si možno na pamiatku kúpite v podobe hodiniek. Ak máte strach, či budú hodinky skutočne originálne, nemusíte ich kupovať v Turecku, ale si ich môžete objednať aj priamo z hotelovej izby cez internetový obchod watch-shop.sk a po návrate domov Vám kuriér hodinky doručí. Ak túžite po kvalitných hodinkách Suunto, ste na watch-shop na správnom mieste!