Nie je notebook ako notebook

Rozhodli ste sa, že si kúpite notebook? Na trhu je široká škála notebookov rôznych značiek, parametrov, funkcií a dizajnu. Nie je jednoduché si notebook vybrať. Kľúčovú úlohu hrá využitie notebooku.

Pred tým, než zavítate do ktoréhokoľvek obchodu, by ste mali vedieť, na čo budete notebook používať. Hľadáte notebook pre bežnú kancelársku činnosť, tvorbu grafiky alebo na hranie hier? Každá oblasť využitia má svoje špecifiká. Rovnako ako parametre pre študentský notebook.

Musíte teda mať na každú činnosť iný notebook? To určite nie, ale nemôžete od notebooku na bežnú kancelársku činnosť očakávať výkon pre tvorbu najrôznejšej grafiky alebo hranie najnovších hier.

Najpravdepodobnejšie je, že nebude stíhať grafika notebooku a notebook sa bude silno zahrievať. Obraz sa bude zasekávať a vy budete krútiť hlavou nad tým, čo sa deje.

Herné notebooky musia mať výkonný procesor a dobrú grafickú kartu

Hľadáte herný notebook? Obzerajte sa po zariadení, ktoré bude mať dobrú grafiku. Herné notebooky majú často samostatnú grafickú kartu, keďže obyčajná integrovaná by na hranie hier nestačila.

Popri dobrej grafickej karte musí mať herný notebook procesor s veľkým výkonom. Myslite na to, že hranie hier je pre notebook náročná činnosť a zaťažená je popri grafike a procesore tiež batéria. Vo väčšine prípadov budete musieť byť pripojení do siete a počas hrania notebook nabíjať, čím sa znižuje životnosť batérie.

V prípade, že chcete mať z hry veľký pôžitok, budete potrebovať aj veľký displej. Určite sa vám nebude chcieť pozerať do malej obrazovky. Notebook na hry vás bude s najväčšou pravdepodobnosťou stáť oveľa viac peňazí.

Slúži notebook na kancelársku činnosť? Vyskúšajte lahší model.

Notebook do kancelárie nemusí mať nadupanú grafiku a ultra rýchly procesor s niekoľkými jadrami. Všetko vychádza z činností, ktoré budete vykonávať. V najväčšom percente prípadov budete písať dokumenty do Wordu, vytvárať tabuľky pre šéfa sa štatistikami alebo vyhľadávať a komunikovať na internete, napríklad prostredníctvom e-mailu či webového prehliadača.

Veľkosť displeja nemusí byť extrémna, ale aj v tomto prípade by ste mali zvoliť notebook s väčším displejom pre prehľadnosť pri práci. Voľte notebook aj s ohľadom na jeho hmotnosť, ak ho budete v rámci pracovnej činnosti prenášať napríklad za klientom.

Notebooky na domáce využitie môžete brať so sebou aj do práce, neplatí pre grafikov

A čo v prípade notebooku pre domáce využitie? Tu je dôležité dať dohromady vlastnosti herných a kancelárskych notebookov. Myslite na to, že popri surfovaní na internete si budete chcieť pustiť zaujímavý film alebo občas zahrať nejakú menej náročnú hru.

Najjednoduchší notebook do kancelárie by síce mal fungovať na sledovanie filmov, pretože parametre dnešných notebookov sú už na vysokej úrovni, ale ak budete chcieť hrať hry, zvoľte radšej lepšiu grafickú kartu.

Úplne špeciálne kategórií sú notebooky pre grafickú činnosť. Ste grafik? V tomto prípade sa určite hľadajte notebooku s veľkou kapacitou disku, kvalitnou grafickou kartou a svižným procesorom. Budete ukladať a pracovať s veľkým objemom dát.

Riešením nízkej ceny a vysokého výkonu sú repasované notebooky

Nájsť si kvalitný notebook dá niekedy poriadnu námahu. Počuli ste ale niekedy o repasovanom notebooku? Tieto notebooky sú často z predvádzacích akcií, nájmov alebo vrátené v zákonnej lehote. Nemusíte sa báť taký notebook kúpiť.

Každý repasovaný notebook prejde testovaním a sú vymenené chybné diely. Popri tom vás vyjde až o 70 % lacnejšie než nový a budete naň mať záruku 12 mesiacov. Väčšina z týchto notebookov je z vyššej modelovej rady.

Veľký výber repasovaných notebookov alebo PC nájdete na stránkach spoločnosti inComputer.sk. Ponuka sa stále mení tak neváhajte a vyberte si svoj nový notebook ešte dnes.