Pôžička od Prima Banky – recenzia a skúsenosti

Na Slovensku je množstvo bánk, ale len tri z nich majú pobočku v každom okresnom meste. Ak preferujete osobné vybavenie pôžičky, váš výber je tak značne obmedzený. Jednou z trojice bánk, ktorej pobočku budete mať v blízkosti bydliska, nech už žijete kdekoľvek, je Prima Banka. Pre poskytnutie pôžičky s osobným vybavením sa tak stáva vážnym kandidátom. Ale sú ich pôžičky naozaj také príma?

V čom sú pôžičky od Prima Banky príma a v čom nie?

Určite ste aspoň raz narazili v televízii na reklamu Prima Banky, ktorá ich pôžičky donekonečna vychvaľuje. Televízia vám však zďaleka nepovie všetko. Ideálnym zdrojom pre získanie podrobných informácii o pôžičkách Prima Banky sú samotné pobočky, kde sa dozviete všetko, čo vás bude zaujímať. Napríklad také poplatky za poskytnutie pôžičky, o nich sa v televízii rozhodne nedozviete. Predtým ako vás fakt, že platíte aj za poskytnutie pôžičky, odradí od požičania si práve z Prima Banky, mali by ste vedieť, že pri riadnom splácaní pôžičky a splnení podmienok banky máte po jej splatení možnosť vrátenia týchto poplatkov, čo v konečnom dôsledku predstavuje 3 % z objemu požičaných prostriedkov. A určite vás poteší, že sa jedného dňa nielen odbremeníte od povinnosti splácať pôžičku, ale získate aj nejaké peniaze naspäť. Pre prípad nepredvídateľných udalostí, ktoré by mohli obmedziť vašu schopnosť splácať pôžičku, si môžete priamo na pobočke vybaviť aj poistenie pre prípad neschopnosti splácania. A keď už sme spomínali reklamy v televízii, určite viete, že v Prima Banke si môžete nielen vybaviť novú pôžičku, ale si k nim od iných subjektov preniesť aj vašu aktuálnu.

Kedy si môžem od Prima Banky požičať?

V prípade, že ste klientom Prima Banky, stačí vám na vybavenie pôžičky občiansky preukaz. Ak klientom nie ste, budete naviac potrebovať doklad o trvaní zamestnaneckého pomeru v dĺžke minimálne 3 mesiace (v prípade podnikateľskej činnosti trvanie minimálne 12 mesiacov). Samozrejmosťou je vek nad 18 rokov a trvalý pobyt na Slovensku.

Ako si môžem od Prima Banky požičať a ako ich skontaktujem?

Priamo na pobočke vás zamestnanci prevedú celým procesom vybavenia pôžičky. Ak by ste aj napriek výhode pobočky v každom okresnom meste chceli pôžičku vybaviť z domu, môžete samozrejme využiť telefonický kontakt alebo internet. Pri vybavovaní pôžičky cez internet si môžete na stránke www.primabanka.sk online nastaviť pôžičku podľa vášho želania. Pre telefonický kontakt je k dispozícii nonstop linka na číslach:  0850 700 007 a 041/5111 111. Prípadne môžete na vyššie uvedenej internetovej adrese nechať svoje telefónne číslo a zamestnanci banky sa vám sami ozvú.

Reprezentatívny príklad

Maximálna výška pôžičky v Prima Banke je 15000€. V prípade, že si pri takto veľkej pôžičke dobu splatnosti nastavíte na 108 mesiacov, mesačná splátka bude predstavovať 195€. Pri výške úroku 7,90% p.a., RPMN 9,15% a pri mesačnom poplatku 4,79€ za poistenie v prípade smrti, trvalej invalidity a pracovnej neschopnosti je celková suma, ktorú zaplatíte, 22 084€. Z toho 450€ je poplatok za poskytnutie úveru, ktorý vám môže byť po splatení pôžičky vrátený.