Šetrite deťom do budúcnosti

Aj vy sa často pozeráte do budúcnosti? Ak máte rodinu a hlavne deti ,chcete samozrejme, aby sa mali čo najlepšie. Pretože budúcnosť je pre nás skrytá v obláčiku nevedomosti treba sa takpovediac pripraviť na všetko. Nikdy neviete či sa nestane nejaké nešťastie, či nestratíte prácu vy alebo váš partner.

Myslieť na budúcnosť svojich detí sa oplatí a nikdy to nebolo jednoduchšie ako je tomu dnes. Môžete začať úplne jednoducho a to tak, že deti naučíte hospodáriť s financiami. Samozrejme, že malé deti s menšími sumami. Začnite napríklad tak, že im kúpite peknú detskú pokladničku a zaveďte tradíciu, že im každý týždeň do nej vložíte aspoň jedno euro.

Dieťa si začne peniažky vážiť, počítať si ich a ak od vás bude niečo chcieť kúpiť vysvetlite mu ako si má na tú napríklad hračku samo nasporiť. Ak začnete spolu s deťmi pracovať s peniazmi už od malička, v dospelosti nebudú mať nijaký problém so zadlžovaním sa alebo tým, že by s financiami nevedeli hospodáriť.

Samozrejme, že pre staršie deti nebude tento spôsob šetrenia vhodný. Pretože už nejaké tie znalosti v tejto oblasti rokmi nadobudli a samozrejme aj ich výdavky sa značne zvýšili. Vtedy nastáva čas aby sme deťom založili v banke vlastný účet alebo finančné sporenie do budúcnosti. Niektoré banky navyše núkajú detským sporiteľom výhodnejšie podmienky ako dospelým.

Je preto dôležité vybrať pre dieťa správny sporiaci bankový produkt. Mnohé banka ponúkajú riešenie, ako sporiť efektívne a dosiahnuť zaujímavý výnos čo v budúcnosti určite oceníte. Najlepšie urobíte ak si k tomu sadnete obaja rodičia a aj s dieťaťom, ktorého sa to týka a spolu sa rozhodnete.