Úspech máte vo svojich rukách

Doba nie je ľahká. Každý rok vyprodukujú stredné a vysoké školy veľké množstvo absolventov, ktorí putujú rovno na úrady práce, prípadne zarábajú minimálne peniaze v ťažkých podmienkach. Lepšie na tom nie sú ani ich rodičia. Starší produktívny vek, kedy by sa mali zohľadniť dlhé roky skúseností zamestnanca, je skôr na príťaž a končí sa to ďalšou nezamestnanosťou. Je potrebné sa nespoliehať na štát a úrady, ktoré ho zastupujú a postarať sa o seba sám.

Nájdite odvahu na zmenu

Najväčšou prekážkou býva strach. Strach z neznámeho, zo zlyhania, zo zahanbenia. Strach však zväzuje ruky. Šťastie praje odvážnym, tak sa nimi staňte. No a čo, keď zlyháte, veď možností je toľko. Dôležité je sa znova postaviť a skúšať to ďalej. Veľké množstvo úspešných ľudí vám povie, že ich stokrát odmietli. Ich výhodou bolo, že sa nevzdali a skúšali to, až kým neprišiel niekto, kto ich zámeru fandil a podporil ho. Preto vždy platí, nikdy sa nevzdávať. Jedného dňa sa to predsa musí podariť. Keď prelomíte prvý neúspech, príležitosti na seba nenechajú dlho čakať. Vždy je to najťažšie na začiatku. Na to si pamätajte a bude to pre vás oveľa jednoduchšie. 

Ako na to?

Spôsobov je viacero. Ak ste samotár, máte tvrdohlavú povahu, skúšajte to sám. Rozhodnutia budú len na vás a nikto vás nebude kontrolovať a odkláňať z cesty, ktorú ste si vybrali. Ak je vašou slabosťou neistota, strach, prípadne máte v určitých sférach obmedzené znalosti, nájdite si partnera. Určite máte vo svojom okolí niekoho, koho poznáte, rozumiete si a môžete mu veriť. Vo dvojici je všetko ľahšie, budete sa navzájom povzbudzovať a ľahšie vytrváte pri prvých neúspechoch. Nemusíte mať len partnera začiatočníka, ale aj skúseného vodcu, ktorý vás povedie. Napríklad spoločnosť Winners Group dáva možnosť komukoľvek, kto má záujem, stať sa intrapodnikateľom v ich skupine, aby sa postavil na vlastné nohy a skúšal uspieť s ich pomocou. Môžete sa naučiť množstvo nových vecí a zužitkovať ich pre svoj biznis v komunite Winners Group, alebo ich využiť pre svoj vlastný nápad.

Nech sa rozhodnete pre čokoľvek, hlavne buďte iniciatívny a výsledky sa dostavia.