Chcete mať poriadok vo veciach? Kúpte si poličky!

Krátke, dlhé, moderné i vintage – každý ich miluje. Poličky sú do interiéru ako stvorené! Sú výborným doplnkom prázdnych stien, keď si už nevieme rady, ako priestor funkčne aj esteticky využiť. Nielenže sa postarajú o výsledný efekt z miestnosti, ale nám aj zabezpečia potrebný úložný priestor na tie najkrajšie spomienky v podobe vystavených fotografií alebo suvenírov z dovoleniek.

Jedna nikdy nestačí

Kupovať poličky je ako závislosť. Začnete pri jednej a potom sa nestíhate čudovať, ako ste doposiaľ vôbec bez nich mohli vydržať. Sú potrebné všade. Na chodbách, kde slúžia ako výborný úkryt pre drobné zbytočnosti, ktoré narýchlo potrebujete „upratať“, ale aj na vystavenie členov rodiny, aby každý hneď zistil, že ho víta šťastná krásna rodina, v kúpeľni – kde pôsobia luxusným a útulným dojmom, pokiaľ sú na nich vystavené pekne zrolované uteráky a wellness doplnky, či na odloženie pracích prostriedkov a inej dôležitej drogérie. V detských izbách poslúžia ako profesionálna galéria hračiek, ktoré sa majestátne budú vynímať na svojich čestných miestach, no u tých školopovinných sa výborne postarajú o to, aby bolo vždy všetko na svojom mieste a hlavne poruke. Mladé dámy ocenia možnosť uložiť na policiach svoje skrášľovacie skvosty. V spálni nad posteľou zasa každému ukážu, že ste kráľmi vkusu a štýlu, ale i to, že kráčate s dobou, pretože polica priamo nad vašimi hlavami je teraz maximálne „in“. Napokon, už ani obývačka sa nezaobíde bez tohto úžasného „vynálezu“, veď kde inde, ak nie tu by sa lepšie mohli vynímať naše najmilšie doplnky, ktoré o nás vedia veľa prezradiť. Bola by trúfalosť zabudnúť aj na kuchyňu. Aj kuchyňa má byť štýlová, aby bolo varenie  zábava a nie všedná povinnosť.

Poličky, regály, knižnice

Ak uvažujete nad kúpou políc, spravte si najprv prieskum. Možno budete prekvapení, aké rôzne druhy tohto drobného nábytku dnes už existujú. Rôzne farebné varianty sú úplne bežné, ale všakovaké tvary vás určite zaskočia. Kruh alebo štvorec, no aj pre tých náročnejších napríklad rôzne tvary a krivky súčasne. Podoba stromu? Žiadny problém! Ak sa k tomu pridá ešte aj kúsok romatniky, vintage kúsky sú ako vyšité! V priebehu pár minút sa budete cítiť ako u vašej babičky na dedine, ktorá vedela piecť tie najlepšie buchty na svete. V dnešnej uponáhľanej dobe nám práve tieto prvky pomôžu trochu spomaliť, zastaviť sa a uvedomiť si, za čím sa vlastne toľko náhlime. Ten pocit domova je nenahraditeľný.

Či už na stene, alebo voľne položené na zemi, vždy sa dá na ne spoľahnúť. Nezaberajú veľa miesta a aj ten najneskúsenejší domáci majster ich dokáže hravo poskladať i namontovať. Nie sú to len tenké dosky pripevnené o stenu, naopak, police sú veľmi spoľahlivé pre svoju nosnosť a dlhú životnosť.  Pomôžu vám s množstvom vašich kníh, fotoalbumov, spoločenských hier a iných cenností, bez ktorých si to doma skrátka nedokážete predstaviť.