Financie nízke, práca žiadna

Akonáhle sa dostanete do spoločnosti, nenájde sa asi žiadny jedinec, ktorý by bol spokojný s číslom na výplatnej páske. A veď prečo? Minimálna mzda vám vari na vyžitie vystačí? Veru že nestačí. Komu by stačila! Len na poplatenie účtov potrebujete niekoľko stoviek eur, plus ešte nejaká hypotéka k tomu. Môžete sa aj na hlavu postaviť, ale na vyžitie vám to nestačí. A to ani nevravíme, ak máte rodinu.

Nemáme čo do úst, čo teraz?

To bohužiaľ málokto vidí z našej vlády, že polovica obyvateľstva neprežije z výplaty do výplaty. Je potrebné uvariť, deti ošatiť, výdavky na školu. Vari nevidia, čo všetko to stojí? Určite nie, oni žijú v blahobyte, môžu si dovoliť rozvážať sa po celom Slovensku na limuzínach. Finančná situácia niektorých ľudí ich nezaujíma. Občas sa o tom čosi povie v médiach, ale vzápätí sa nič nerieši. Vládu treba nechať vládou, treba si hľadať prácu, ktorá bude kvalitne finančne ohodnotená. Tak poďte hľadať. Na úrade práce sa pracovné ponuky len tak hemžia, tak prečo si nejakú neuloviť?

Nemám na to vzdelanie, prečo tam nemôžem robiť?

Začarovaný kruh, z ktorého sa mnohí nevedia vymotať. Ste nezamestnaný, hľadáte prácu a neviete čo môžete urobiť preto,  aby ste sa na danú pozíciu dostali? Určite od vás požadujú prax.

Skoro každí zamestnávateľ požaduje v danom odbore prax, ale čo keď ste šikovný  v tom odbore, ale prax ste nemali kde získať? Čo potom? Myslíte si, že zamestnávatelia by sa mali viac zamerať na to čo má daný uchádzač v hlave a nie v životopise? Ste tu niekto taký, ktorý s tým súhlasíte? Áno?  Ale čo urobiť preto, aby vás zobrali? Skúste im dať prečítať tento článok. Milí zamestnávatelia, prihliadajte na to. Ani neviete koľko talentov si takýmto sitom odoženiete. Dajte im šancu, najmä mladým čerstvo vyštudovaným ľuďom. Oni prax nemali kde získať, tak buďte trpezlivý a vyskúšajte si ich. Neoľutujete.