Investícia do kuchyne? Nebojte sa jej

Cítiť sa príjemne u seba doma je prakticky samozrejmosť, no niektorí ľudia zabúdajú na to, že nestačí mať iba útulnú spálňu, obývačku a detskú izbu a tým sa to končí. Príjemne by ste sa mali cítiť aj v miestnostiach ako je predsieň, kúpeľňa a kuchyňa. Práve o tom, ako by mala vyzerať kuchyňa, aby ste sa tam cítili pohodlne, si teraz niečo napíšeme. Čo je najdôležitejšie?

Vložte do kuchyne kúsok seba

Hoci je kuchyňa hlavne funkčnou miestnosťou, mali by ste do nej vložiť kúsok seba. Predsa len ide o miesto, kde trávite pomerne dosť veľa času. Preto sa nepozerajte na to, či sa bude fabrika na nedeľný obed páčiť budúcemu majiteľovi bytu, buďte egoista a myslite na seba. Je dobré, keď je v kuchyni dosť svetla, nejaká tá zeleň – ideálne bylinky v črepníku, lepšie sú svetlé neutrálne farby, prípadne môžete na kúsok steny použiť tabuľovú farbu, na ktorú sa dá písať kriedou – zoznam na nákup, recepty, odkazy či kresliť milé obrázky.

Vidiecky štýl je sexi

Hoci je na vás, či budete kuchyňu ladiť v modernom alebo inom štýle, mali by ste vedieť, že dnes je v kuchyniach trendy hlavne vidiecky štýl – veľa dreva, veľa prírodných vzorov, jednoduché a čisté línie a zároveň pocit útulnosti a domova. Nikdy však neorganizujete kuchyňu tak, aby vzhľad dominoval nad funkčnosťou. Na varenie potrebujete veľa priestoru a musí byť všetko po ruke, myslite na to.

Riešenie pre netypické kuchyne

Chcete rekonštruovať kuchyňu s netypickými rozmermi a obávate sa, že nenájdete takú, ktorá by sa vám páčila a zároveň mala správne miery? Zabudnite na to, dnes nie je problém nechať si vyrobiť kuchynské linky na mieru. Predtým, ako budete mať kuchynskú linku skutočne namontovanú, uvidíte ju v 3D návrhu. Takže bude stále dosť času na to, aby ste povedali, čo chcete zmeniť. Neskôr by sa to menilo nie úplne najlepšie. Navštívte stránku SramoKuchyne.sk a pozrite sa, o koľko lepšie vyzerá kuchynská linka na mieru oproti sériovo vyrábanej.