Správne rozhodovanie vo finančných veciach

Existujú veci ktoré musíme riešiť všetci bez ohľadu na vek, príjem alebo vzdelanie. Jedná sa o rozhodovanie ako naložiť s našimi peniazmi. Nie všetci máme dostatočné vzdelanie na to aby sme sa vedeli správne rozhodnúť a nenaletieť na všelijaké pokútne ponuky ktoré sa na trhu objavujú.

Stačí si spomenúť na nebankové spoločnosti z deväťdesiatych rokov. V tej dobe a v tých spoločnostiach prišli niektorí o veľké peniaze a niektorí dokonca o celoživotné úspory. Investovanie do podielových fondov, sporenie v druhom alebo treťom pilieri a mnoho ďalších finančných operácií nám ale môžu zjednodušiť finančné spoločnosti ktoré sa špecializujú na túto oblasť.

Takouto spoločnosťou ktorá ponúka napríklad aj hypotéky je Finvia. Experti tu ponúkajú svoje skúsenosti z finančného sveta a odporučia najvhodnejší produkt napríklad zo životného poistenia, havarijného poistenia alebo napríklad aj poistenia zodpovednosti za škodu pri výkone povolania.

Je tiež možné vykonať finančný audit uchádzača tak aby boli známe všetky vstupné faktory a na základe toho pripraviť individuálny a optimálny plán. Pre rýchle porovnanie sú na webe k dispozícii viaceré finančné kalkulačky.

Medzi najviac vyhľadávané patrí hypokalkulačka ktorá rýchlo dokáže vypočítať mesačnú splátku hypotekárneho úveru alebo kalkulačka na výpočet výšky povinného zmluvného poistenia. Svojich pokrytím obsiahnu experti z Finvie celé Slovensko a rovnako tak majú informácie o prebiehajúsich akciách vo finančných inštitúciách. Stačí teda kontaktovať niektorého experta a začať s budovaním vlastného plánu.