Kúpa nehnuteľnosti

Chceli by ste zmeniť prostredie a odsťahovať sa z mesta na vidiek? Hlavne v prípade, že máte malé deti je to ideálne riešenie. A ak máte minimálne jedno auto, nebude vám robiť problém ani dochádzanie do mesta za prácou, či nákupmi. V prvom rade by ste sa aj s celou rodinou mali dohodnúť, v ktorej lokalite by ste chceli bývať, súhlasiť by mali všetci, pretože to bude vaše spoločné nové bývanie. Ak ste sa zhodli na tom, že na stavbu nového domu nemáte dostatok financií, nič to. K peknému bývaniu môžete prísť aj tak, že dom buď zdedíte alebo si kúpite už postavený, starší.

Potom už stačí iba menšia pôžička alebo hypotéka a môžete sa pustiť do rekonštrukcie, aby ste mali bývanie presne podľa vašich predstáv. Aj keď celkovo rekonštrukcia staršieho domu je náročnejší proces, ktorý istý čas trvá, tak v porovnaní s výstavbou nového domu vás to vyjde určite lacnejšie. Rozhodne aj preto, že nemusíte riešiť a hľadať vhodný pozemok a všetko okolo toho, stačí pár úprav a budete mať dom podľa svojich predstáv.  Aj keď sa rozhodnete vložiť do stavby domu viacej finančných prostriedkov, neoľutujete. Okrem krásneho zovňajšku sa bude môcť váš dom s pôvodnou architektúrou popýšiť aj tým, že bude spĺňať požiadavky nízkoenergetickej stavby.

To čo získate s kúpou domu na vidieku je aj krásna záhrada. A nemusíte byť ani záhradným architektom, aby ste sa s jej možnosťami dokázali „pohrať“ a pretvoriť ju na svoj ideál. Ak je dostatočne veľká, môžete porozmýšľať aj o  prístavbe terasy, ktoré ponúkajú príjemné posedenie na relax a odpočinok.

Váš dom bude spĺňať nadštandardné požiadavky a samozrejme vďaka kvalitnému materiálu ušetríte aj na energiách.