Ozbrojte sa značkovo – Glock

Ak dôjde na výber pištole, je to citlivá záležitosť a na výbere tej správnej značky by ste si mali dať mimoriadne záležať.

Ocitli ste sa v situácií, že idete kupovať pištoľ? Na výber dnes máte zo skutočne obrovského množstva rôznych značiek, či už tých kvalitnejších, alebo takých, ktoré sa kvalitou veľmi chváliť nemôžu. Už len samotné slovo pištoľ vzbudzuje celkom slušný rešpekt, preto by jej kúpa nemala byť unáhlená a predovšetkým nie so zámerom čo najviac ušetriť. Šetriť môžete na benzíne, určite nie na pištoli. Poďme sa z bližšia pozrieť na jedného z najznámejších výrobcov pištolí, značku Glock.

Kvalita z Rakúska

Glock je rakúska zbrojovka založená mužom menom Gaston Glock v roku 1963. Tento muž nemal žiadne skúsenosti s výrobou zbraní, avšak mal rozsiahle skúsenosti v oblasti pokročilých syntetických polymérov. Teraz si poviete, ako sa od takejto chémie dostal k zbraniam… Nuž jednoducho, nápad mu vnukol rozhovor dvoch vojenských plukovníkov, ktorí sa rozprávali o potrebe vymeniť vtedajšie ťažké kovové zbrane za niečo ľahšie a menšie. Po roku garážového experimentovania predstavil a patentoval svoju prvú pištoľ s polymérovým telom – Glock 17. Vojenskí úradníci boli touto zbraňou nadšení, a tak zanedlho dostal ponuku na nákup jeho zbraní od rakúskej armády, neskôr aj rakúskej polície. Jeho vynález však samozrejme nezostal len na rakúskej pôde, ale čoskoro sa rozšíril v celej Európe a zámorí a jeho firma sa stávala čoraz populárnejšia. Momentálne je na trhu už štvrtá generácia pištolí Glock.

Voľba pre náročných

Niektorí špekulanti by mohli špekulovať o kvalite a výdrži zbrane, ktorá je vyrobená z polyméru a sú zástancami mylnej teórie, že oceľ je základ. Nenechajte sa však zmiasť, zbrane Glock sú vyrábané s dôrazom na čo najvyššiu kvalitu, výdrž a odolnosť voči všetkým živlom, s ktorými sa počas ich náročného života určite budú dosť pravidelne stretávať. Každá pištoľ prešla testom v tých najextrémnejších podmienkach, preto si môžete byť istí, že spoľahlivosť bude tým posledným, čo vás pri týchto zbraniach bude trápiť. Preto sú tou správnou voľbou do tých najnáročnejších podmienok.