Poistenie áut – tá správna voľba pre Vaše auto

Jedným z nich je aj portál pre poistenie áut.  Hovoríte si, že Vám sú také informácie zbytočné a nepotrebujete ich? Ak nie ste vlastníkom alebo držiteľom motorového vozidla, máte v podstate aj pravdu.

Ak však jazdíte na pozemných komunikáciách a tým pádom využívate motorové vozidlo, aspoň jeden pojem by Vám nemal byť neznámy – povinné zmluvné poistenie. Ide totiž o povinnosť zo zákona toto poistenie mať uzatvorené. Je to z toho dôvodu, že v prípade poistnej udalosti – dopravnej nehody – je škoda spôsobená tretej osobe hradená práve zo strany poisťovne. Ak ste teda za vinníka nehody určený vy, síce odškodnenie nedostanete, poškodenému však náhradu škody zaplatí poisťovňa.

Ak by ste však mali navyše uzatvorené havarijné poistenie, aj Vám bude náhrada škody uhradená – práve z Vášho havarijného poistenia. Každý vodič alebo vlastník vozidla si preto musí zvážiť, či sa mu havarijné poistenie na jeho vozidlo oplatí uzatvoriť, prípadne ktoré pripoistenia do neho zahrnúť. V prípade povinného zmluvného poistenie nie je čo rozmýšľať – to sa jednoducho musí – ak nie, pri zistení takejto skutočnosti hrozí držiteľovi nemalá pokuta.

Hoci je teda povinné zmluvné poistenie nutným zo zákona a havarijné dobrovoľným poistením, existuje spôsob, ako si ho môže klient uzatvoriť čo najvýhodnejšie. Online porovnávacia kalkulačka, ktorú prevádzkuje spoločnosť Netfinancie s.r.o. je praktický nástroj, prostredníctvom ktorého získate jednoducho prehľad medzi jednotlivými ponukami poisťovní.

Postup je rovnaký tak pre zákonné, ako aj havarijné poistenie – zadať do kalkulačky základné údaje, vybrať si konkrétnu ponuku a pokračovať v uzatváraní poistenia. PZP dáva dnes klientom možnosť uzatvorenia online, dokonca aj platbu online – prostredníctvom okamžitej platby cez CardPay. Klient tak skutočne nemusí nikam chodiť a PZP si uzatvorí a zaplatí z pohodlia domova či práce. V rámci uzatvárania havarijného poistenia je potrebných niekoľko krokov naviac (napr. obhliadka vozidla, fotodokumentácia a pod.), s pomocou odborníkov je to však jednoduchá záležitosť.

A práve takýto kvalifikovaní poistní poradcovia poskytujú bezplatný servis klientom po celú dobu trvania poistného vzťahu, nie len pri uzatváraní poistenia.

Zistite si preto, ktoré poistenie áut je pre Vás najvýhodnejšie a uzatvorte si ho cez  Netfinancie s.r.o. Nebudete ľutovať.

One Response

  1. ema 07. 10. 2011